Горячие Новости

Облако тегов

Що потрібно знати про "злиття" мережі Ethereum

Підсумок: у серпні мережа Ethereum переходить від протоколу proof-of-work до proof-of-stake; ця зміна називається злиттям, і його перший публічний тест відбудеться вже завтра. Злиття може виявитися одним з найбільш значних подій в історії криптовалюта, оскільки воно вплине на мережу Ethereum як в технічному, так і в економічному плані. Давайте подивимося, як злиття перетворює мережу Ethereum.

З моменту публікації першої Білої книги про мережу Ethereum в 2014 році розробники цієї мережі чітко підкреслили, що в кінцевому підсумку вони хотіли б реалізувати протокол proof-of-Stake замість proof-of-work, проте через технічні труднощі досі це було неможливо. В даний час, однак, перехід мережі Ethereum від протоколу proof-of-work до протоколу proof-of-stake, званому "злиттям", наближається до великих кроків. 8 червня відбудеться перший публічний тест злиття, за яким підуть сім інших другорядних тестів. У той же день існуюча тестова мережа Ropsten проведе злиття. Якщо підключення до мережі Ropsten буде успішним, мережа Ethereum об'єднає дві інші вже існуючі тестові мережі ще до фактичного злиття. Враховуючи ці новини та інформацію від Фонду Ethereum, є ознаки того, що злиття відбудеться в серпні, якщо тести пройдуть добре. Оскільки злиття відбудеться в найближчому майбутньому, давайте обговоримо, як воно перетворює мережу Ethereum як в технічному, так і в економічному плані.
 
 

Від криптоферм до стакерів

Найбільш суттєвою модифікацією буде перехід від протоколу proof-of-work до протоколу proof-of-stake, який докорінно змінить метод, за допомогою якого мережа перевіряє транзакції. Замість величезної обчислювальної потужності, наданої в розпорядження мережі кріптовалютнимі Майнер, перевіркою транзакцій займуться власники ефірів. Це означає, що вони отримають можливість блокувати ефіри в якості застави, щоб мати можливість перевіряти транзакції-іншими словами, стакувати ефіри, які у них є. Натомість ви будете отримувати транзакційні збори разом з покриттям вартості застави. На даний момент, в рамках фінансового стимулу для екскаваторів, витрати будуть покриватися у вигляді недавно випущених ефірів, в той час як пізніше це буде стосуватися безпосередньо stakers у зв'язку з перевіркою угоди. Основною перевагою протоколу proof-of-stake з точки зору безпеки є те, що stakers залишаються під суворим контролем. У разі, якщо мережа вважає, що конкретний staker поводився неетично - наприклад, він намагався скасувати транзакції, мережа може відняти у нього частину або всі staker Ethers.
 

Більш екологічне рішення

Після впровадження протоколу proof-of-stake мережа Ethereum скоротить споживання енергії приблизно на 99,95%. Щоб зрозуміти, чому це відбувається, необхідно переглянути відмінності між механізмами консенсусу. Для мережі Ethereum новий блок в даний час завершується приблизно кожні 13 секунд. Протягом цих 13 секунд кожен екскаватор бореться за те, щоб бути саме тим, хто завершить даний блок. Це пов'язано з використанням обчислювальної потужності і, отже, вимагає електрики. Зрештою, тільки один екскаватор завершує блок і перевіряє транзакції, хоча інші витрачають величезну кількість енергії на один і той же блок. В рамках протоколу proof-of-stake для завершення блоку вибирається один валідатор випадковим чином на основі кількості скляних ефірів. Це відбувається до створення блоку, так що жоден інший staker не намагається завершити той же блок, що в кінцевому підсумку знижує споживання енергії мережею Ethereum приблизно на 99,95%.
 

Краща, більш справедлива економіка

Через різке зниження кількості енергії, необхідної для перевірки транзакцій в мережі Ethereum, витрати на хеджування також можуть значно знизитися. В рамках протоколу proof-of-work вартість захисту мережі Ethereum становить близько 5,4 млн ETH на рік. Це означає, що 5,4 мільйона нових ефірів щорічно випускаються до рівня поточної пропозиції близько 120 мільйонів ефірів, щоб спонукати Копачів перевірити транзакції. Під час злиття витрати на хеджування знизяться приблизно до 0,5 млн ETH на рік в якості компенсації для стакерів. Це значне зниження інфляції ethereum, яке може навіть призвести до дефляції, оскільки очікується, що оплачувані транзакційні витрати перевищать витрати на хеджування Ethereum. Що стосується транзакційних зборів, то значна їх частина буде "спалена" і, таким чином, видалена з пропозиції. З часом це може призвести до шоку пропозиції, оскільки ринок звик поглинати 5,4 мільйона недавно випущених ефірів на рік, в той час як раптово очікується, що буде випущено всього близько 0,5 мільйона ефірів.
 
Можна також стверджувати, що протокол proof-of-stake більш справедливий для власників ethereum з економічної точки зору, ніж proof-of-work. Для протоколу proof-of-work ви можете де-факто перевіряти транзакції без необхідності використання ефірів, якщо ви інвестуєте значні суми в обчислювальну потужність. Це означає, що власники ETH не отримують компенсацію за інфляцію або транзакційні збори, що призводить до розбавлення криптовалюти. У разі протоколу proof-of-stake власники отримують справедливу компенсацію за інфляцію і транзакційні збори.
 

Однак це не набагато більш масштабоване рішення

Злиття як таке не зробить мережу Ethereum набагато більш масштабованою. Якщо він пройде успішно, він скоротить час створення блоку приблизно з 13 до 12 секунд при збереженні того ж розміру блоку. В кінцевому підсумку це збільшить ефективність транзакцій на 7,5%, але не набагато більше. Згідно з поточним графіком, масштабованість мережі Ethereum покращиться тільки в 2023 році. В кінцевому рахунку, приблизно в цей же час будуть реалізовані ланцюжки осколків (фрагментації), які значно поліпшать масштабованість мережі Ethereum і, можливо, зажадають ще менше обладнання для перевірки транзакцій.
 

12,8 мільйонів ETH для подальшого розблокування

1 грудня 2020 року була запущена версія мережі Ethereum з використанням протоколу proof-of-stake, відомого як Beacon Chain. Beacon Chain-це версія, яка буде реально підключена до мережі Ethereum, заснованої на протоколі proof-of-work під час злиття. З моменту запуску Beacon Chain завершує порожні блоки, щоб гарантувати, що він працює так, як передбачалося. Для перевірки цих блоків власники ethereum могли розміщувати ефіри в рамках Beacon Chain. В даний час в Beacon Chain знаходиться більше 10% загальної пропозиції ефірів - близько 12,8 млн ETH.
 
Однак, ставлячи ефіри в рамках Beacon Chain, ці ефіри були заблоковані. Спочатку планувалося розблокувати штабельовані ефіри під час злиття, однак для спрощення процесу злиття в технічному відношенні розробники мережі Ethereum вирішили не розблокувати штабельовані кошти протягом цього терміну. Розблокування, ймовірно, відбудеться через 6 місяців після злиття і включатиме в себе суму 12,8 млн ETH і ефірів, які будуть стікатися пізніше. У ці місяці також будуть заблоковані кошти для покриття витрат на заставу і транзакційних зборів для стейкерів. Це означає , що, імовірно, до наступного року, не очікується, що нещодавно випущені ефіри або транзакційні збори надійдуть в обіг, що потенційно обмежить тиск продажів. З іншого боку, коли відбувається розблокування штабельованих ефірів, сума яких може перевищити до 15 мільйонів ETH, це може чинити сильний тиск на продаж.
 
Злиття не вплине на мережу Ethereum будь-яким іншим істотним чином. По-перше, не очікується, що це вплине на власників ETH або вимагатиме від них будь-якої активності. Злиття відбуватиметься непомітно для власників ETH. По-друге, це не повинно впливати на токени або децентралізовані додатки, які в даний час використовують ethereum. Це означає, що токени і смарт-контракти в мережі Ethereum будуть працювати так само, як і до злиття.
 
Незважаючи на те, що розробники мережі Ethereum працюють над злиттям протягом багатьох років, він може зазнати невдачі або ще більшу затримку. Як і у всіх інших аспектах кріптовалютного ринку, просто немає ніяких гарантій.
 
Це вже той момент? Ми на вершині? Ринок знаходиться на архетипічному місці-інфляція, таперінг, епідемія... Незалежно від того, чи ми зустрічаємося Дистанційно або стаціонарно, ми хочемо представити вам нашу перспективу і подивитися на реальність через призму психології, фундаментального аналізу та технічного аналізу. Ми запрошуємо Вас на цикл з 4 пандемічних лекцій.
 
Однак, якщо дивитися на оцінки, наприклад, на Уолл-стріт і на китайських ринках, другі виглядають вже більш привабливими. Це не може бути іншим, коли частина китайських компаній має зниження в перспективі року після 40 або навіть 50 відсотків. Якщо ви подивитеся на діаграму iShares MSCI China ETF (MSCI), то ви побачите динамічну уцінку за рік, яка в значній мірі відображає уцінку найбільших елементів цього кошика (Tencent і Alibaba) на хвилі суміші неприязні до китайських компаній в цілому, а також невпевненості в економічному зростанні.
 
Ризики, звичайно, досить добре окреслені. Санітарна політика, що проводиться швидше цепом і молотом, ніж скальпелем, рикошет війни між Росія і Україна у вигляді побоювань війни на Тайвані змішується з уже згаданим питанням про майбутню рецесію. Китайський ринок також перестав бути в моді, як це було, наприклад, в попередні два десятиліття. Етап романтичного флірту з Китаєм у інвесторів вже позаду. Як не парадоксально, такий більш спокійний підхід робить китайські акції більш раціональним вибором, ніж підштовхування себе до регіону в фазі спекулятивної лихоманки під прапором "XXI століття буде століттям Азії".
Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Татьяна Акбаровна Каримова
Татьяна Акбаровна Каримова
Сервис Jelly
Сервис Jelly
Валерия Мастерко
Мастерко Валерия
19 июня
19 июня
Киргизы
Народ Кыргызстана - киргизы
Жириновский Владимир Вольфович
Жириновский Владимир Вольфович