Горячие Новости

Облако тегов

Соя - як інвестувати і спекулювати на ринку сої? Ф'ючерси, CFD, основи ринку

Ми починаємо черговий випуск нашої серії CFD від А до Я, партнером якої є Академія Masterforex-V. Сьогодні розглянемо ще один СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ товар, який ми можемо отримати з використанням позикових коштів з можливістю грати як на злетах, так і на падіннях з деривативами. Після пшениці, кукурудзи та цукру прийшов час соєвих бобів, особливо овочевих соєвих бобів, також відомих як звичайні соєві боби, і їх насіння. Соєва олія, навпаки, являє собою окремий фінансовий інструмент, незважаючи на те, що воно саме виробляється шляхом дроблення сої і його котирування багато в чому корелюють з цінами на самі соєві боби.

Звичайна соя використовується в основному для виробництва кормів для тварин — більше 80% світового попиту на цю сировину припадає на виробництво так званих післяекстракційний соєвий шрот та інші високобілкові корми для сільськогосподарських тварин, в основному свиней, птиці та великої рогатої худоби.
 
Соєві боби також використовуються в харчовій промисловості для виробництва соєвого борошна, тофу, соєвого молока і різних замінників м'яса на рослинній основі. Крім самого насіння, паростки сої також їстівні, але не можна заперечувати, що попит з боку тваринництва є найбільш важливим ринком збуту сої. Простіше кажучи, чим більше м'яса ми їмо, тим вище глобальний попит на соєві боби.
 
Світове виробництво сої зростає цілком помітними темпами - в сезоні 2010-11 рр.воно склало менше 265 млн тонн, в сезоні 2014-15 рр. - вже більше 320 тонн, а в сезоні 2020-21 рр. виробництво склало 364 млн тонн. Очікується, що зростання світового виробництва сої залишиться на рівні 5% на рік до 2025 року.
 
Найбільшим виробником сої в світі, випереджаючи США в 2018 році, є Бразилія, на частку якої в минулому сезоні довелося майже 122 млн тонн сировини. Бразилія також є найбільшим експортером сої, а Китай вже багато років є найбільшим імпортером. На другому місці з виробництва сої знаходяться США, які не перший рік лідирують на цьому ринку — в минулому сезоні на їх частку припадало 112 млн тонн сої.
 
Аргентина знаходиться на третьому місці з обсягом виробництва менше 48 млн тонн, за нею йде Китай з обсягом врожаю менше 20 млн тонн. Пізніше у нас є такі країни, як Індія та Парагвай, які виробляють трохи більше 10 мільйонів тонн сої на рік. Однак не можна заперечувати, що дві країни-Бразилія і США — відповідають за дві третини світового виробництва цієї сировини, і вони є ключовими для всього ринку.
 

Що впливає на ціну сої?

Насамперед прогнози врожаю (щодо загальної посівної площі в даній країні), динаміки попиту та рівня запасів сировини. Ці дані регулярно публікуються, включаючи Міністерство сільського господарства США, Міністерство сільського господарства США та бразильське агентство CONAB. Крім того, посіви сої небайдужі до погодних умов, особливо до зниження температури нижче 20 градусів і тривалої посухи, що може значно знизити врожайність.
 

Як торгувати на ринку сої? Ф'ючерсні контракти

Після цього короткого вступу я перейду до ринку соєвих бобів з цієї типової торгової точки зору - я почну з регульованого ринку, тобто ф'ючерсів. Орієнтиром ціни на ринку сої є ф'ючерси на Чиказькій біржі CBOT, відмічені тікером ZSN2. Це основні контракти на фізичну поставку з мультиплікатором 5000 бушелів соєвих бобів або 136 метричних тонн. Якщо припустити, що ціна одного бушеля соєвих бобів становить 16,50 доларів США, номінальна вартість одного контракту складе 82 500 доларів США. Припускаючи стандартну мінімальну маржу в розмірі 7,5%, нам буде потрібно 6 187,50 доларів США або приблизно 27 335 злотих, щоб відкрити позицію в 1 лот без УРАХУВАННЯ транзакційних витрат.
 
Як бачите, це не контракт, адаптований для роздрібних трейдерів, в той час як на CBOT також є ф'ючерс з позначенням XKN2, який є міні-контрактом на сою. У цьому випадку множник становить 1000 бушелів сої або близько 27 метричних тонн. П'ятикратне зменшення вартості лота означає, що при ціні бушеля в 16,50 доларів США ми відкриємо позицію з депозитом у розмірі 1 237,50 доларів США.
 

CFD на сою-торгові умови, специфікації

Коли справа доходить до позабіржового ринку, ми можемо вибирати з досить широкого спектру контрактів на різницю на платформах різних CFD-брокерів. Вони можуть відрізнятися технічними характеристиками, але їх об'єднує те, що максимальне кредитне плече за фінансовим регламентом ESMA становить 10:1, або 10% від маржі.
 
Звичайно, при використанні CFD нам не обов'язково відкривати позиції обсягом повного лота, тому що у нас є і частки лота до 1/100, тобто мікролот. А при ціні 16,50 доларів США за бушель і 1650 доларів США базового інструменту.
 
У випадку з контрактами на різницю ми повинні пам'ятати про негативні пункти свопу як для довгих, так і для коротких позицій, що є додатковою вартістю нашої угоди, при цьому брокер здійснює за нас переноси контрактів, які не впливають на результат нашої угоди. позиція, і у нас також є захист від негативного балансу.
 
Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Вентспилс
Вентспилс
Махачкала
Махачкала. Столица Дагестана
литовский лит
Курс литовского лита к украинской гривне
4 апреля
4 апреля
Арсений Яценюк
Яценюк Арсений Петрович
18 июля
18 июля