Горячие Новости

Облако тегов

Прикмети на 27 лютого: що потрібно робити 3 дні поспіль

Що не можна робити 27 лютого: чому не варто викидати хлібні крихти, лаятися, митися та стригти волосся, а також що передбачають гроші, хліб та трава

За народним календарем 27 лютого відзначається Кирилів день або Кирило Весноуказчик. Назвали його так тому, що наприкінці зими наші пращури передбачали погоду на весну та літо.
 

Прикмети на 27 лютого: традиції та обряди

У народі 27 лютого відзначали ще й жіноче свято, а назва у нього була незвичайна для сучасної людини – Бабині узбрикси.
 
Наші пращури помітили, якщо у цей день погода буде непогожою. На подяку за працю їх пригощали та обдаровували подарунками.
 
Повітухи були шановними людьми, тому що від їхніх дій залежали життя та здоров'я дитини. «Пупових баб» звали на всі свята: хрестини, іменини. Вони готували до весілля молодих жінок та благословляли нові сім'ї.
 

Цікаво знати: 

 

Після пологів повитуха допомагала доглядати немовля і давала важливі поради. Коли вона передавала всі свої знання, мати омивала «пуповій бабі» ноги та руки, цілувала та вручала подарунки за допомогу. Такий обряд називався "розмивати руки".
 
А у південних слов'ян були ще й «суджениці». Так називали жінок, які намовляли долю немовляті. Вони також дарували річ чи іграшку, яка, за повір'ям, визначить майбутнє дитини.
 
За старих часів вірили, що якщо «судинка» не прийшла до породіллі, то у малюка почнуться проблеми зі здоров'ям і його забере нечиста сила. Щоб ця жінка не побажала дитині поганого, її задобрювали та обдаровували.
 
Зазвичай у будинку приймали трьох «сужониць» та протягом трьох днів. Для них готували частування. Обов'язково перед приходом гостей забиралися. У відповідь «суженниця» клала в колиску немовляти символи благополучного життя, наприклад, гроші – для багатства, хліб – для процвітання, цілющі трави – для здоров'я.
 

Цікаво знати: 

 

До речі, відлуння цих вірувань збереглося в європейських казках. Досить згадати про фей-хресних із «Сплячої красуні».
 
На Русі наприкінці зими також існувала традиція задобрювати польових парфумів, щоб ті закликали весну та допомогли раннім сходам. Для цього наші пращури пекли хліб, пироги і залишали їх на полі.
 
А жінки 27 лютого топтали сніг на городі, щоб у землі довше зберігалася волога і вона могла подарувати добрий урожай, а значить, ніхто в сім'ї наступної зими не голодуватиме.
 
Приймали до Кирилів день і звичайних гостей. На стіл обов'язково ставили медовий напій із прянощами. Його випивали першим. Тоді, за прикметою, людина житиме у щастя та достатку.
 

Що не можна робити 27 лютого

Існували у день Кирила Весноуказчика особливі заборони. Що не можна робити 27 лютого?
 
Не можна лаятись, особливо увечері, бо, за повір'ям, це час нечистої сили. Закликаючи її, можна накликати на свій будинок та сім'ю дуже багато бід.
 
Не варто митися перед далекою дорогою, щоб подорож пройшла вдало, без проблем.
 
Заборонено давати гроші в борг на заході сонця, тому що повернути їх буде дуже складно. А ось покупки цього дня, за прикметою, навпаки, будуть вдалими.
 

Цікаво знати: 

 

Вважалося небезпечним прокидати сіль. За старих часів вірили, що ця необережність неминуче призведе до сварок і сліз.
 
Літні люди не радили стригти волосся і нігті, тому що можна своє життя «відрізати», тобто зробити його коротшим.
 
Не можна викидати крихти зі столу. Їх неодмінно варто віддати птахам, тоді людина, за повір'ями, не матиме фінансових проблем.
 

Цікаво знати: 

 

Прикмети на 27 лютого

За прикметами 27 лютого передбачали погоду. Літні люди казали: «З Кирила весна не за горами». Вважалося, що цей день вкаже, яким буде серпень.
  • Сильний мороз вдарив – улітку буде спекотно.
  • День видався сонячним – весна очікується теплою.
  • Настала відлига – ще настають морози.
  • Снігу багато – рік буде врожайним.
  • Небо на заході сонця червоне – налетить сильний вітер.
  • Дерева інеєм покрилися – до відлиги.
 

 

Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия


Ферганская область
Samsung Galaxy
Samsung Galaxy
14 октября
14 октября
18 июля
18 июля
13 августа
13 августа

Яндекс поисковая система