Горячие Новости

Облако тегов

Останні прогнози польської економіки

Інвестиції в бизнес Польщі
 
В осінньому економічному прогнозі, опублікованому в середу, Європейська комісія передбачає, що після уповільнення у 2023 році польська економіка відновиться в наступні два роки. Цьому сприятиме зростання приватного споживання, інвестицій та експорту.
 
«Після уповільнення в 2023 році очікується прискорення економічного зростання в 2024 і 2025 роках за підтримки відновлення приватного споживання, подальшого зростання інвестицій і хороших експортних результатів», — читаємо в прогнозі.
 
«Очікується, що інфляція знизиться з 2023 року, але поетапне скасування антиінфляційних заходів і сильне зростання заробітної плати, як очікується, зроблять цей процес поступовим. Прогнозується, що державні витрати залишаться високими через заплановані оборонні та соціальні витрати, які сповільнять відновлення збалансованості державного бюджету», – прогнозують у ЄК.
 
Згідно з прогнозами Комісії, зростання ВВП Польщі у 2023 році становитиме 0,4 відсотка; у 2024 році – 2,7 відсотка, а у 2025 році – 3,2 відсотка.
 
У попередньому прогнозі Єврокомісії очікуване зростання ВВП на 2023 рік становило 0,5%. Прогнози на 2024 і 2025 роки не змінилися.
 
Очікується, що безробіття продовжить скорочуватися: у 2023 році воно досягне 3 відсотків; у 2024 році - 2,8 відс.; у 2025 році - 2,7 відс
 
Інфляція у 2023 році становитиме 11,1 відсотка; у 2024 році – 6,2 відсотка, а у 2025 році – 3,8 відсотка. Раніше Єврокомісія прогнозувала, що інфляція в Польщі в 2023 році становитиме 11,4%, а в 2024 році - 6,1%.
 

Що чекає європейську економіку

"Цього року європейська економіка втратила імпульс через високу вартість життя, слабкий зовнішній попит і обмежувальну монетарну політику", - йдеться в осінньому економічному прогнозі Європейської комісії, опублікованому в середу. Хоча очікується, що ситуація поступово покращиться, Комісія переглянула в бік зменшення свої прогнози зростання ВВП ЄС порівняно з літніми прогнозами.
 
«Зростання втратило імпульс, але все ще очікується відновлення. Після сильного зростання протягом більшої частини 2022 року реальний ВВП впав наприкінці року та ледве відновився в перші три квартали 2023 року. Інфляція залишається високою, хоча й падає, а монетарна жорсткість мала більший вплив на врожай, ніж очікувалося раніше, у поєднанні зі слабким зовнішнім попитом», – наголошує ЄК.
 
«Останні ділові показники та дані опитування за жовтень вказують на слабку економічну активність також у четвертому кварталі цього року на тлі зростання невизначеності», — додає він.
 
Осінній прогноз передбачає зростання ВВП у 2023 році на рівні 0,6%. як в ЄС, так і в зоні євро, тобто на 0,2 пункту. відсотків нижче літнього прогнозу. Очікується, що економічна активність поступово набиратиме обертів у міру відновлення споживання, стабільності ринку праці, зростання заробітної плати та зниження інфляції.
 
Комісія прогнозує, що незважаючи на жорстку монетарну політику, інвестиції продовжуватимуть зростати. Прогнозується, що у 2024 році зростання ВВП ЄС становитиме 1,3%, на 0,1 процентного пункту. відсотків менше порівняно з літнім прогнозом. Прогнозується, що зростання ВВП в єврозоні буде трохи нижчим і становитиме 1,2%. У 2025 році очікується зростання ВВП на 1,7%. в ЄС і на 1,6 відс в зоні євро.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

13 октября
13 октября
Графики Форекс
Графики Форекс
курс евро к рублю
Курс евро к российскому рублю
7 июня
7 июня
Пекельна кухня
Пекельна кухня
Сонник
Сонник