Горячие Новости

Облако тегов

Дефіцит води у Європі. Кліматична криза посилюється

Засуха у Европі

Зміна клімату стає дедалі серйознішою. 64 відсотки Європи перебувають у стані підвищеної готовності через нестачу води. Брюссель попереджає – такої поганої ситуації не було вже 500 років.

Репортаж із Брюсселя

Європейська обсерваторія посухи опублікувала свій звіт у вівторок. Результати показують, що станом на липень 47% території Європи перебувають у стані попередження про посуху, а 17% континенту перебувають у надзвичайній ситуації, що впливає на селекцію рослин. У деяких регіонах проблема розпочалася ще на початку року, але посилилася у серпні.
 
Мапа
 
Найбільше постраждали території Румунії, Угорщини та Молдови. У Польщі понад половину території було охоплено надзвичайним становищем. Здебільшого це стосується заходу та півдня країни.
 
Європа вже давно страждає від високих температур та відсутності дощів. Дощі у серпні, можливо, пом'якшили ситуацію, але збитки від ураганів обмежили їх сприятливий вплив.
 
Скорочення запасів води наклало свій відбиток на енергетику, ускладнивши процес вироблення гідроелектроенергії та охолодження електростанцій. Низький рівень річок викликав труднощі з судноплавством, що затримало постачання вугілля та нафти. Криза також сильно вдарить по фермерах. Прогнозується, що врожай кукурудзи, сої та соняшника цього року буде на 16, 15 та 12 відсотків нижчим, відповідно, порівняно із середнім показником за 5 років.
 

Найгірша ситуація за 500 років

На думку фахівців, такої поганої ситуації не було за 500 років, коли 1540 року посуха забрала життя десятків тисяч людей. Попередні посухи 2003, 2010 та 2018 років порівнювали з подіями 1540 року, але експерти вважають, що цей рік може виявитися набагато гіршим.
 
«Ми не повністю проаналізували цю подію, оскільки вона все ще продовжується, але, виходячи з мого досвіду, я думаю, що вона, можливо, навіть екстремальніша, ніж 2018 рік», — сказав старший науковий співробітник Європейської комісії Андреа Тореті.
 
До 1980-х посухи в Польщі траплялися в середньому кожні 5 років. Сьогодні вони у нас з'являються в середньому раз на два роки, хоча з 2018 року вони з'являються щороку. Підвищується середньорічна температура, збільшується кількість опадів та зменшується кількість днів із сніговим покривом. Адаптація системи до вимог «Зеленого курсу» стає потребою. Вартість інвестицій у кліматично нейтральну економіку набагато нижча, ніж наслідки глобального потепління, спричинені стихійними лихами, масштабними міграціями та голодом.
 
Зміна середньої температури на Землі змодельована з урахуванням діяльності людини та її відсутності
 
 

Який висновок?

 
Засухи є природною частиною кліматичної системи і не є чимось новим для Європи, але їх надзвичайні масштаби є результатом тривалої нехтування довкіллям. Це літо має стати чітким сигналом до змін. І цього року, і протягом найближчих десятиліть необхідно буде змінити менталітет як водоканалів, так і фермерських господарств і домогосподарств. Нам доведеться чекати нормалізації ситуації до осені, але без реальних дій найближчими роками проблема погіршиться, що призведе до зростання цін на продукти харчування та енергоносії.
Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

юань рубль
Курс российского рубля к китайскому юаню

Яндекс.Видео
Барселона
Барселона
Жигунов Сергей Викторович
Жигунов Сергей Викторович
Mercedes SL-Class
Mercedes SL-Class – автомобиль со спортивным характером
Андрис Берзиньш
Президент Латвии - Андрис Берзиньш