Горячие Новости

Облако тегов

Що робити, якщо ASIC-майнери Innosilicon припинили майнінг Ethereum?

Кілька днів тому майнери зіштовхнулися із проблемою майнінгу ETH. При цьому проблеми виникли лише у власників ASIC майнерів від Innosilicon модифікації A10. Повідомляється, що причиною ситуації стало збільшення обсягу DAG-файлу. Раніше це вже призводило до аналогічних наслідків при майнінг ефіру. Розглянемо докладніше цю проблему та опишемо доступні способи її вирішення.

Підстав для виникнення неприємних ситуацій при майнінг ETH останнім часом чимало. Так, Ethereum повільно, але неухильно наближається до переходу на алгоритм консенсусу PoS – Proof-of-Stake. Після цього майнінг Ethereum на ASIC-платах та відеокартах стане неможливим. На даний момент основним кандидатом на заміну Ефіріуму є криптовалюта ETC – Ethereum Classic внаслідок схожості алгоритмів майнінгу та непоганої прибутковості.
 
Крім того, вартість ETC на криптобіржах продемонструвала влітку 2022 р. вражаючу динаміку. Навіть незважаючи на падіння ринку, ціна ETC лише місяць зросла в 61 раз. Так, зараз 1ETC коштує близько 40 доларів, а лише 3 місяці тому монета торгувалася на рівні 20-21 долара.
 

Чому ж ASIC – майнери від Innosilicon припинили майнінг ETH?

Проблема, з якою зіткнулися власники майнінгу ферм на ASIC-платформах від Innosilicon, пов'язана зі збільшенням обсягу DAG-файлу монети Ethereum понад 5 Гб. Це саме той файл, який використовується для ініціалізації, а також продовження процесу майнінгу ефіру в певній мережі.
 
При цьому, вага DAG-файлу постійно повільно зростає. Коли його обсяг порівнюється з розміром пам'яті обчислювального пристрою – відеокарти або ASIC-майнера, процес видобутку стає неможливим.
 
Так, у грудні 2018 р. з подібною ситуацією зіткнулися власники відеокарти Nvidia GTX 1060 3 ГБ, які займалися майнінгом монет ETH та ETC. У лютому 2020 р. аналогічна проблема виникла у власників Антмайнера E3.
 
Власникам айсиків від Innosilicon доступні 2 основних варіанти, як вчинити:
 
Перейти на майнінг монет Callisto CLO в очікуванні, поки інженери Innosilicon не вирішать проблему.
 
Встановити прошивку для майнінгу монети ETC.
 
В останньому випадку буде доцільно зробити бекап старої прошивки. Так, за потреби можна буде без проблем відновити функціонал свого пристрою.
 
Враховуючи всі фактори, для більшості користувачів краще виглядає саме другий варіант. Прибутковість видобутку Ethereum Classic на даний момент не менша, ніж у 2 рази вигідніша, ніж майнінг монети Callisto.
 
Необхідні розрахунки зроблені за допомогою програми 2CryptoCalc для ферми із 3 відеокарт Nvidia RTX 2080Ti та представлені в нашій таблиці.
 
З даних видно, що прибутковість ETC вище, ніж в Callisto, в 2,1 разу.
 
Варто зазначити, що прошивка для ETC на ASIC моделі Innosilicon A11 на даний момент ще не готова. Її вихід очікується найближчим часом. При цьому, майнінг Etherium проблем не викликає. Налаштування ASIC для видобутку ETC не потрібно змінювати.
 
Також слід пам'ятати, що монета CLO менш популярна серед криптоспільства. Так, згідно з даними порталу Coingecko, обсяг угод із Callisto на біржах становив лише 86 тис. доларів. Це дуже незначний обсяг. На практиці це означає, що курс цієї монети вкрай волатий і схильний до різких коливань. Навіть незначна зміна обсягів торгівлі здатна сильно вплинути на вартість монети. Крім того, угоди з криптовалютою доступні лише на деяких біржах. Список таких майданчиків представлений у нашій статті.
 
Крім того, Ефіріум Класік - ETC вважається перспективнішою монетою для майнерів, оскільки ETH практично підійшов до моменту переходу на алгоритм PoS, запланований на 15.09.2022.
 
Про готовність до перекладу блокчейну на цей алгоритм заявив Тім Бейко - інженер з підтримки проколу проекту Ethereum Foundation.
 

Що робити, якщо асик більше не майнить ефір?

Враховуючи все вищесказане, власникам ASIC-майнерів від Innosilicon можна порекомендувати замінити прошивку та перейти на видобуток ETC. Саме ця монета є найперспективнішим і найприбутковішим варіантом для майнінгу. У тих, хто займається видобутком Ефіріуму на відеокартах, поки що є певний запас часу. Але вже у вересні, після переходу на PoS, вони також мають зіткнутися з цією проблемою. Так, варіантами рішень може стати PoW – fork ETH, якщо буде організовано чергове відгалуження ланцюга блокчейна або ж той самий Ефіріум Класік. Список доступних для майнінгу монет наведено нижче. Крім того, не варто забувати, що всі майнери ETC на 2Miners одержують свої виплати без сплати комісійних зборів.
 
Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Валовый внутренний продукт (ВВП)
Валовый внутренний продукт (ВВП)

Пентхаус
PlayStation 4
PlayStation 4
А́смус Кристина Игоревна
А́смус Кристина Игоревна
Euronext
Биржи Европы
Иван Ряска
Иван Ряска