Горячие Новости

Облако тегов

Ціна на золото – унція по 10 000 доларів

Центральні банки роблять шалені покупки, аналітики роблять шалені прогнози
 
Повернення золота приблизно до 2000 дол. США за унцію відбулося, зокрема, завдяки збільшенню покупок центральними банками. Деякі аналітики вважають, що найближчими роками значно збільшаться закупівлі золота та частка цього металу в резервах.
 
Динамічний зростання ціни на золото в останні місяці на кілька відсотків, приблизно до 2000 доларів за унцію, пробудило уяву деяких аналітиків. Є ті, хто не сумнівається, що ціна унції одного разу перевищить $8000, досягнувши навіть $10000. Курс XAU/USD виріс за 5 місяців майже на 20%.
 
 
XAUUSD
 

Унція золота коштуватиме 10 000 доларів

8000 доларів за унцію. Саме стільки вам доведеться платити за золото у наступному десятилітті, вважає Ян Ньювенхуйс, аналітик ринку золота у Gainesville Coins. Він існує на ринку вже багато років і відомий своїми сміливими прогнозами. На думку Nieuwenhuijs, найближчим десятиріччям ціна унції цього металу може досягти навіть 10 000 доларів США.
 
 
Nieuwenhuijs не бере ці прогнози з повітря, а дивиться на основи. В основному це вказує на те, що центральні банки змінюють свої резервні переваги через макроекономічні чинники та війну в Європі. Nieuwenhuijs вважає, що конфлікт між Україною та Росією та глобальна війна з інфляцією спровокують зміну тренду резервів центральних банків.
 
У своєму аналізі Ньювенхейс зазначає, що за останні 20-30 років центральні банки виявляли надзвичайно сильну віру в іноземну валюту: золото становило лише 16% їх резервів у 2022 році порівняно з історичним середнім показником у 59%.
 
«Однак ми вже бачимо, що центральні банки починають втрачати довіру до валют, які випустили інші подібні установи. Якби вони мали 51% своїх резервів у золоті, ціна золота досягла б 10 000 доларів за тройську унцію. Тенденція зміниться, і центральні банки робитимуть ставку на зливки, відходячи від валют, приватні установи підуть за цією тенденцією, вважає Ньювенхуйс.
 
Gainesville Coins/WGC
 
Джерело: Gainesville Coins/WGC
 

Золотые резервы центрального банка (в метрических тоннах)

График Gainesville Coins / WGC

 

Китай та Росія кинулися за золотом

Нагадаємо, що в останні квартали центробанки знову почали сміливіше нарощувати ЗВР. У 2022 році центральні банки придбали рекордну кількість золота, і їх золоті резерви збільшилися на 1136 тонн, тоді як валютні резерви скоротилися на 950 мільярдів доларів США, і лише у третьому кварталі 2022 року центральні банки придбали майже 400 тонн золота, згідно з звітами з Всесвітня рада із золота (Всесвітня рада із золота).

Які саме центральні банки купують багато золота?

На початку березня Всесвітня рада із золота заявила, що попит на золото з боку центральних банків у 2023 році, як і раніше, високий, оскільки в січні вони закупили 31 тонну цього металу. Найбільше купила Туреччина: 23 тонни.

Щодо Росії, то вона купила мільйон унцій або 31 тонну золота після вторгнення в Україну. Станом на березень 2023 року в Центральному банку Росії зберігається 74,9 млн. унцій золота на суму 135,6 млрд. доларів, що на 1 млн. унцій більше, ніж у лютому 2022 року. Росія призупинила закупівлі золота у 2020 році, тому її торішні закупівлі вражають. Частка золота у резервах російського банку становить 24%.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напруженість на фінансових ринках та прогнози EUR/USD та GBP/USD

 

Однак найбільша шокуюча інформація стосується Китаю. 2022 року Народний банк Китаю купив понад 100 тонн золота. У контексті цих даних цікавий і нещодавній візит китайського лідера Сі Цзіньпіна до Москви, під час якого президент Росії Володимир Путін заявив, що підтримує використання китайського юаня для розрахунків між Росією, Азією, Африкою і Латинською Америкою. Складається враження, що Росія та Китай намагаються підтримати силу своїх валют: рубля та юаня за рахунок купівлі золота.

«Вже дві третини торгівлі між нашими країнами здійснюється у рублях та юанях. Ми виступаємо за використання китайських юанів у розрахунках між Росією та країнами Азії, Африки та Латинської Америки», - сказав Путін.

Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Бойко Юрий Анатольевич
Бойко Юрий Анатольевич
Климатология - наука о климате и погоде
Климатология - наука о климате и погоде

ForexTime (FXTM)
8 августа
8 августа
ВКонтакте
ВКонтакте
Едуард Кокойты
Президент Южной Осетии Эдуард Кокойты