Горячие Новости

Облако тегов

Від 26 млрд до нуля: історія зльоту та падіння FTX

Сем Бенкман-Фрід (SBF)
Минулого тижня ми побачили обвал FTX. Сем Бенкман-Фрід (SBF), засновник і генеральний директор, швидко перетворився з ікони криптовалютної індустрії та так званого «рятівника» на сумно відому фігуру, відповідальну за потенційно мільярдні втрати клієнтів. І він, очевидно, втратив увесь свій стан.
 
Bloomberg Billionaires Index повідомляє, що статки Bankman-Fried впали з 16 мільярдів доларів на початку цього тижня до нуля після вчорашньої заяви FTX про банкрутство. За оцінками Bloomberg, більшість його активів пов'язані з компаніями. Хоча не виключено, що він ще має додаткові активи, які не відстежуються індексом.
 
Ще навесні, до того як ринок почав падати, криптовалютний стан SBF оцінювався в 26 мільярдів доларів. Bloomberg охарактеризував особисті втрати цього тижня як "одна з найбільших руйнувань багатства в історії".
 
 
Вважається, що у балансі FTX є дірка у кілька мільярдів доларів. Існує припущення, що фондовий ринок використав кошти клієнтів для покриття збитків торгової компанії SBFa Alameda Research. Це було до того, як цього тижня він зіткнувся з кризою ліквідності – користувачі зняли кошти та відправили вартість токена FTX у пісок. Разом із оголошенням про банкрутство SBF також подав у відставку з посади генерального директора.
 

Зліт та падіння

Бенкман-Фрід заснував Alameda у 2017 році, отримавши великий прибуток від своєї стратегії арбітражної торгівлі. FTX не було створено до 2019 року. Його статус почав підвищуватись у 2020 році. Потім його проголосили «рятівником криптовалют» за допомогу SushiSwap після того, як засновник цієї децентралізованої біржі (DEX) відмовився від участі та залишив співтовариство у дурнях.
 
FTX поступово розвивалася на початку 2021 року. Її популярність та обсяг торгів значно зросли, оскільки компанія почала привертати загальну увагу завдяки альянсам зі спортом та знаменитостями. Протягом кількох місяців FTX спонсорувала арену «Майамі Хіт» за 19-річною угодою на 135 млн. доларів, а також кіберспортивний клуб Team SoloMid за 10-річною угодою на 210 млн. доларів.
 
 
Зірки спорту, такі як Том Бреді, Стеф Каррі та Наомі Осака, знімалися у рекламних роликах FTX. Комік Ларрі Девід з'явився у рекламі Super Bowl цього року.
 
Принагідно компанія збирала величезні суми грошей від інвесторів. Серія B вартістю 1 мільярд доларів у липні 2021 року. Ще 421 млн. доларів у жовтні 2021 року і ще 400 млн. доларів у січні цього року. Ці суми не включають збирання коштів для FTX US, окремої біржі, що обслуговує територію США. У січні FTX оцінювалася в 32 мільярди доларів.
 

В центрі уваги

Статки та популярність SBF за цей час різко зросли, і незабаром його статки оцінювалися в 26 мільярдів доларів. Він відсвяткував свій успіх, з'явившись на сцені з Бреді та моделлю Жизель Бюндхен, дружиною Бреді на той час, на конференції FTX «Кріпто Багами». Також були присутні такі люди, як Білл Клінтон та Тоні Блер.
 
Бенкман-Фрід дотримується теорії ефективного альтруїзму, по суті, намагаючись отримати максимальну користь з торгівлі FTX і криптовалютою, щоб зрештою віддати все це і принести користь світові. Він також сказав, що може витратити до 1 мільярда доларів на політичні пожертвування напередодні президентських виборів 2024 року, але зрештою відмовився від цієї заяви.
 
І коли на початку цього року криптовалютна індустрія занепала, вона втрутилася, щоб «врятувати» неплатоспроможні компанії, такі як Voyager Digital та BlockFi. Вони мають доступ до UST і LUNA Terra.
 
У серпні SBF заявила, що допомога Voyager Digital, ймовірно, становитиме "70 мільйонів доларів". Він безтурботно ставився до порятунку Вояджера і, схоже, не очікував, що гроші будуть повернуті. Потім він сказав:
 
 
По суті є 70 мільйонів доларів, які, як ми знали, ми можемо більше ніколи не побачити.
 
Недбалість SBF може стати для деяких тривожним сигналом. Але Бенкман-Фрід володів мільярдами та підставив 750 мільйонів доларів, які він виділив на початку цього року на допомогу Voyager та BlockFi як частину своєї «відповідальності» як лідера криптовалюти.
 
 
Я вважаю за свій обов'язок серйозно подумати про вторгнення, навіть на шкоду собі, щоб стримати зараження. Навіть якщо ми не були тими, хто викликав це чи не був залучений до цього. Я думаю, що це корисно для екосистеми, і я хочу робити те, що може допомогти їй рости та процвітати.
 
Тим не менш, у звітах стверджується, що SBF зловживав коштами клієнтів FTX для стримування ризику Alameda. Оскільки клієнти FTX почали масово виводити активи, а токени FTT почали знижуватись, компанія опинилася у кризі ліквідності. Конкуруюча біржа Binance ледь не взялася за порятунок FTX, але передумала, коли побачила, в якій плутанини опинилася компанія.
 
 
Тепер FTX та її дочірні компанії подали заявку на захист від банкрутства. В результаті, розрахункове значення SBF погіршилося. Бенкман-Фрід каже, що йому «дуже шкода» за весь цей бардак, але Crypto Twitter не шкодує його. Користувачі FTX також незадоволені.
 
Потенційно мільярди доларів клієнтських активів нині значно замкнені на фондовій біржі. Більше того, вони можуть бути пов'язані із процедурою банкрутства дуже довго. Крім того, компанії, у тому числі, наприклад, BlockFi, розкривають масштаби свого впливу на FTX, розповсюджуючи крипточуму, яку SBF раніше намагався стримати.
 
Bankman-Fried і FTX перебувають під слідством щонайменше п'яти різних регуляторів США. Комісія з цінних паперів та бірж, Міністерство юстиції, Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами, Рада з цінних паперів штату Техас та Департамент фінансового захисту та інновацій Каліфорнії.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Навальный Алексей Анатольевич
Навальный Алексей Анатольевич
Конец Света
Конец Света
Пользователь социальной сети
Пользователь социальной сети
рак
Рак
Коста-дель-Соль
Коста-дель-Соль
Михайлов Станислав Владимирович (Стас Михайлов)
Михайлов Станислав Владимирович (Стас Михайлов)