Горячие Новости

Облако тегов

Цукор - як інвестувати та спекулювати на ринку цукру? Ф'ючерси, CFD, основи ринку

Кажуть, що цукор - це «біла смерть», проте вона може підсолодити життя. І так – ми про цукор, звичайно. У цьому епізоді розглянемо ринок цукру з погляду спекулянта — як отримати кредитне плече та можливість торгувати на злетах та падіннях?
 

Що потрібно знати про цукор?

Ми починаємо черговий епізод нашої серії CFD від А до Я, у партнерстві з Masterforex-V та присвячений деривативам з кредитним плечем. У цьому епізоді дивлюся на ринок цукру з точки зору трейдера, який хоче отримати доступ до нього за допомогою кредитного плеча і здатності грати як на максимумах, так і на мінімумах.
 
Однак як стандарт, перш ніж я перейду до інструментів, які дають нам такі можливості, і торгових умов, які вони пропонують, я скажу вам кілька слів про базовий інструмент, тобто про ринок цукру. Що варто знати про його основи та які фактори впливають на котирування цукру?
 
Цукор в основному виробляється з цукрової тростини (близько 65% всього врожаю) та цукрових буряків (близько 35% світового виробництва). Цукрову тростину вирощують в основному в тропічних та субтропічних країнах через кліматичні вимоги, такі як постійна температура вище 20 градусів, велика кількість опадів та родючі ґрунти. Цукрові буряки, навпаки, вирощуються в помірному кліматичному поясі, не дуже чутливі до низьких температур (витримують невеликі заморозки) і потребують значно меншого поливу. Найвищі врожаї цукрових буряків у Європі.
 
І цукрова тростина, і буряк використовуються переважно для виробництва харчового цукру, який широко використовується в цій галузі. У Бразилії цукрова тростина також широко використовується для виробництва біоетанолу, який використовується як паливо. Біоетанол приблизно на третину дешевше за бензин.
 
Цукор виробляють понад 110 країн, дві з них припадає п'ята частина світового виробництва. Найбільшим виробником цукру протягом багатьох років була Бразилія, яка у сезоні 2020/21 вивела на ринок понад 37 млн ​​тонн сировини (при цьому на її частку припадає майже половина світового експорту). Індія знаходиться на другому місці з обсягом виробництва понад 26,6 млн. тонн. Китай знаходиться на третьому місці з обсягом виробництва менше 11,5 млн тонн, за ним слідує Таїланд з обсягом виробництва понад 10 млн тонн цукру на рік. П'ятим виробником цукру є США з результатом понад 7,5 млн. тонн. Глобально важливими країнами на ринку цукру є Пакистан, Мексика, Росія та з країн ЄС, насамперед Франція.
 
З 2001 по 2018 рік світове споживання цукру зростало зі швидкістю 2% щорічно, але у 2019 році відбулося зниження споживання, яке триває й досі. ISO, міжнародна організація ринку цукру, передбачає, що в найближче десятиліття саме країни, що розвиваються (а не розвинені, як раніше) відповідатимуть за більшу частину попиту на цукор.
 

Торгівля на ринку цукру – ф'ючерсами

Звичайно, те, що я згадав, є лише коротким запровадженням в основи цього ринку. Тепер я перейду до торгових можливостей, які ми маємо на ринку цукру, як індивідуальні інвестори. Я почну з деривативів регульованого ринку, тобто ф'ючерсних контрактів. Ціновим орієнтиром для світового ринку цукру є ф'ючерсні контракти, що котируються на Нью-Йоркській міжконтинентальній біржі та відзначені тикером W. Це ф'ючерси з фізичним постачанням базового інструменту, в яких мультиплікатор досягає 50 тонн. Це означає, що за ціною тонни цукру в 520 доларів, номінальна вартість одного контракту складе 26 000 доларів. При мінімальній маржі 7,5% вартості контракту це означає, що ми відкриємо позицію з мінімально можливим обсягом 1 лота (контракту) за участю 1 950 доларів США, не включаючи транзакційні витрати. За своїм характером це контракт, призначений для індивідуальних трейдерів.
 
Крім того, ми також маємо так звану ICE на біржі. Контракт на цукор № 11 з позначкою SB також фізично врегульований. У разі ціна зазначена в фунтах, а чи не в тоннах. Множина контракту становить 112 000 фунтів стерлінгів, що дорівнює 50 довгим тоннам (неметричним). Це означає, що номінальна вартість обох контрактів буде дуже схожою. Крім того, слід пам'ятати, що у разі контрактів з котируваннями у фунтах базового інструменту приймається стократний множник – тобто якщо ф'ючерс котирується у 18 доларів, отже, 1 фунт цукру оцінюється у 18 центів. (аналогічно пшениці, де котирування показали ціну 100 бушелів).
 
На даний момент на жодній з ф'ючерсних бірж немає ф'ючерсів на Mini Sugar, тому можливості торгівлі на регульованому ринку для індивідуальних трейдерів дуже обмежені.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Навальный Алексей Анатольевич
Навальный Алексей Анатольевич
Мусий Олег Степанович
Мусий Олег Степанович
«Киевстар», АО
Киевстар, АО
Седокова Анна Владимировна
Седокова Анна Владимировна
17 января
17 января
ссср
Союз Советских Социалистических Республик (СССР или Советский Союз)