Горячие Новости

Проста форма шизофренії: лікування та профілактика

Проста форма шизофренії - психічний розлад, при якому відсутні і галюцинації, і марення. Але у хворого яскраво виражена нездатність функціонувати у соціумі, спостерігаються хворобливе відгородження від світу та емоційна неадекватність. Досить специфічним симптомом цієї форми патології стає двоїстість переживання, поява протилежних почуттів стосовно одного об'єкту.
 
Для захворювання характерний дуже повільний розвиток. Якщо воно діагностовано на початкових етапах, то непогано піддається фармакологічній корекції. Наприклад, може бути призначений рісполепт розчин при шизофренії, який зменшує її продуктивну симптоматику. За рахунок його збалансованого центрального антагонізму до серотоніну з дофаміном слабшають також негативні та афективні клінічні прояви.
 

Лікування шизофренії

Чому виникає проста шизофренія, остаточно не встановлено. На підставі даних клінічних досліджень виявлено низку факторів, що передбачають її появу. Просте психічне розлад може бути спровоковано:
 • набором певних генів, що передається у спадок;
 • дофамінової недостатністю в організмі, іншими метаболічними порушеннями;
 • несприятливими умовами життя, травмуючими обставинами;
 • інфекційними захворюваннями, черепно-мозковими травматичними ушкодженнями;
 • гострими чи хронічними інтоксикаціями;
 • особливостями характеру - замкнутістю, полохливістю, настороженістю.

Симптоми простої шизофренії

Як згадувалося вище, патологія розвивається дуже повільно. Перші ознаки того, що з психічним здоров'ям не все гаразд, стають помітними ще до того, як настає перша стадія шизофренії:
 • відсутні близькі стосунки з іншими людьми, зокрема дружні, романтичні;
 • майже немає інтересу до видів спорту та дозвілля, які передбачають участь інших людей;
 • потенційний хворий вважає за краще проводити вільний час на самоті;
 • раптова поява обсесивно-компульсивних рис у вигляді повторюваних думок та дій;
 • поведінка відрізняється пасивністю, інтровертованістю;
 • у житті з'являються захоплення, нетипові більшість людей, наприклад, філософія;
 • близькі, члени сім'ї відзначають, що у деяких випадках родич веде себе дивно, їх насторожують його і хід думок.

Досить часто зароджуватися психічна патологія проявляється і фізичними симптомами. Людина скаржиться на головний, м'язовий, хребетний біль, швидку втому, занепад сил, диспепсичні розлади.

У міру прогресування захворювання виникають проблеми у побуті. Хворий гірше виконує свої професійні обов'язки, а соціальних починає уникати. Поступово симптоми шизофренії стають все вираженішими, тепер вона проявляється таким чином:
 • значною зміною особистості як втрати захоплень, бездіяльності, безцільної поведінки, самопоглиненості, відокремлення себе від соціуму;
 • апатією, мізерною промовою, зниженою руховою активністю, емоційною згладженістю, пасивністю;
 • безініціативністю, нездатністю спілкуватися невербально.
Ще знижується соціальна, навчальна, професійна продуктивність. Людина втрачає інтерес до спілкування з іншими людьми. На відміну від інших форм шизофренії при простій практично не буває ремісій («світлих проміжків»). Хвороба постійно проявляється негативною симптоматикою, інтенсивність якої за відсутності лікування повільно, але наполегливо підвищується.
 

Лікування

Поки що не розроблено методик і не створено фармакологічних засобів, які б допомогли назавжди впоратися із хворобою. Однак їх застосування дозволяє досягти тривалої стійкої ремісії. При виборі оптимальної терапевтичної тактики лікар орієнтується на дані діагностики, стадію патології, характер і симптоматику, наявність супутніх захворювань. Лікування відбувається у три етапи:
 • активний, у якому будуть купированы основні, найважчі ознаки психічного розладу, зокрема які дають хворому повноцінно соціалізуватися;
 • підтримуючий, необхідний для закріплення та збереження отриманих результатів, стабілізацію психічного та емоційного стану;
 • профілактичний, спрямований на виключення наступних загострень.
Раніше практикувалося лікування радикальними методами, включаючи інсулінокоматозну та судомну терапію. Зі створенням психотропних засобів вони використовуються дедалі рідше. Відіграли свою роль і великий перелік протипоказань до шокових методів лікування, необхідність спеціальної підготовки, результат, що важко прогнозувати.
 

Особливості фармакологічної терапії

Препаратами першого вибору завжди стають нейролептики. Щоб якнайшвидше усунути гострі клінічні прояви хвороби, застосовують препарати з потужним впливом на центральну нервову систему. У такі періоди хворого вважають за краще госпіталізувати для безперервного медичного контролю його стану та оцінки ефективності терапії.
 
Після того, як самопочуття пацієнта покращується, використовуються антипсихотики з пролонгованою дією. У їх активних компонентів тривалий період напіввиведення вони довго залишаються в організмі, реалізуючи свої фармакологічні ефекти. Досить давно і успішно застосовують у психіатричній практиці засоби, дії яких вистачає майже на місяць після одноразового ін'єкційного введення.
 
Досвідчені лікарі знають, що тривала терапія нейролептиками загрожує побічними проявами у вигляді неврологічних порушень:
 • м'язовою скутістю;
 • м'язовими спазмами;
 • тремор.
Щоб не допустити їх появи, до терапевтичних схем включаються препарати, що запобігають подібним ускладненням.
 
Пацієнтам зі складними психопатологічними синдромами призначають разом із антипсихотиками засоби з інших клініко-фармакологічних груп:
 • транквілізатори;
 • антидепресанти.
Подібне фармакологічне навантаження - пряме показання для регулярного контролю стану та функцій внутрішніх органів. Особливої уваги потребують печінка, підшлункова залоза, ендокринна система, серцево-судинний апарат. Якщо їхня функціональна активність знижується, схема коригується і проводиться симптоматична терапія.
 
Ремісія, що настала, не означає завершення лікування. По-перше, воно довічне, по-друге, для профілактики зривів потрібна психокорекція. Залучаються і фахівці, які допомагають відновити професійні навички, повторно соціалізуватись.
 

Висновок

Актуальним завданням фахівців у галузі психіатрії стає виявлення простої шизофренії якомога раніше. Медикаментозне лікування запущених форм не завжди дає необхідний ефект. Хворий поступово «іде в себе», перестає стежити за гігієною і, зрештою, опиняється у психіатричній клініці. Тому при появі перших симптомів, що насторожують, необхідно звертатися за медичною допомогою. Задіявши психокорекцію та сучасні фармакологічні засоби, вдасться загальмувати прогресування патології або зовсім її усунути.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

BMW 5
BMW 5
Toshiba Corporation
Toshiba Corporation
Гута Иван Николаевич
Гута Иван Николаевич

Стартап
Медведева Светлана Владимировна
Медведева Светлана Владимировна
BMW 3-й серии
BMW 3-й серии