Горячие Новости

Облако тегов

Китайські концерни з виробництва електромобілів зіткнулися із вирішальним сезоном звітності

У Xpeng, Nio та Li Auto не буде виправдання, якщо вони повідомлять про ще один слабкий квартал на тлі вражаючих результатів BYD.

Індустрія електромобілів знаходиться в центрі уваги інвесторів у поточному звітному сезоні, при цьому особлива увага приділяється трьом китайським компаніям, зареєстрованим у США, пише Bloomberg.
 
З початку року акції Xpeng Inc., Nio Inc. та Лі Авто Інк. знизилися на 86%, 69% і 56% відповідно, внаслідок чого їхня ринкова капіталізація скоротилася на $77 млрд.
 
Хоча деякі фактори знаходяться поза контролем автовиробників — наприклад, побоювання, що китайські компанії можуть бути виключені з лістингу американських бірж, і побоювання інвесторів щодо консолідації влади китайського президента Сі Цзіньпіна — не можна заперечувати, що акціонери шукають вагомих і чітких доказів того, що тріо знаходиться на підйомі. відстежувати, щоб отримати прибуток після багатьох років збитків.
 
Але тут є певні нюанси. Витрати на матеріали для акумуляторів зросли, зростання продажів навіть на ринку електромобілів, що швидко розвивається в Китаї, було менш ніж вражаючим, а конкуренція з боку місцевого конкурента BYD Co. та Тесла Інк. звужує поля.
 
Крім того, існує давня нестача напівпровідників, а поточні регіональні заходи боротьби з коронавірусом в Китаї, де він дотримується політики абсолютної нетерпимості до зараження, ще більше затьмарюють безпеку поставок компонентів.
 
Все це означає, що очікувані звіти китайських концернів, які будуть представлені найближчими тижнями, покажуть, чи покращиться ситуація.
 
Звіти цих компаній будуть у центрі уваги, оскільки зростання цін на електромобілі має почати компенсувати прискорену інфляцію та збільшення вартості акумуляторів, вважають аналітики Bloomberg Intelligence Стів Манн та Джоанна Чен.
 
Очікується, що у звітах будуть представлені у кращому разі змішані дані. Аналітики прогнозують, що валовий прибуток Nio становитиме 15,1%, що означає зниження на 20,3% порівняно з минулим роком. Тим часом прогноз Li Auto показує маржу в 20,6% порівняно з 21,1%.
 
Загалом очікується, що всі три компанії зазнають збитків квартал поспіль, що викликає сумніви щодо термінів отримання прибутковості. У зв'язку з цим оцінки показують збиток Xpeng у розмірі 1,86 млрд юанів ($257 млн) — якщо це здійсниться, компанія не досягне своєї мети досягнення прибутковості вже наступного року.
 
У той час як тріо може звинуватити заворушення через коронавірус і проблеми з ланцюжком поставок у невтішних показниках поставок, у цих компаній немає виправдання з огляду на виняткову продуктивність BYD. Автовиробник, підтримуваний Berkshire Hathaway Уоррена Баффета, продав минулого місяця рекордні 200 973 електромобілі, що становить три чверті сукупних продажів Xpeng, Li Auto та Nio за перші дев'ять місяців 2022 року.
 
Молодші компанії можуть повчитися у свого більшого і «не дуже крутого» місцевого конкурента: більшість клієнтів у Китаї шукають якісного автомобіля, а не високотехнологічного автомобіля з функціями, які вони рідко використовують.
 
Tesla, схоже, зрозуміла це повідомлення, оскільки вона знизила ціни на свій модельний ряд у Китаї навіть після того, як минулого місяця поставила рекордні 83135 автомобілів. Завдяки тому, що завод поблизу Шанхаю тепер може виробляти близько 1 мільйона електромобілів на рік, компанія розраховує залучити більше покупців.
 
На ринок проникає оптимізм щодо того, що за більш слабкими постачаннями у третьому кварталі піде зростання останні три місяці року, оскільки покупці поспішають скористатися державними субсидіями, які, як очікується, поступово скорочуватимуться.
 
Тим не менш, зіткнувшись з сильнішими суперниками з глибшими кишенями та непередбачуваною економічною обстановкою, Xpeng, Nio та Li Auto можуть зіткнутися з додатковими проблемами.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

25 мая
25 мая
iOS
iOS
Радио «Свобода»
Радио «Свобода»
Opel Insignia
Opel Insignia
2 февраля
2 февраля
водолей
Водолей