Горячие Новости

9 травня - Червона Гірка: що можна робити в цей день, а що не можна

9 травня в 2021 році випадає відразу на кілька народних свят. По-перше, це Червона Гірка, перша неділя після Великодня. По-друге, день звуть Глафіра-горошницю.

Червоною Гіркою називається також Антипасха. У перекладі з грецької це означає "Замість Великодня", а "не проти", як думають деякі. В Антипасху люди звертаються знову до головного церковного свята, в якомусь сенсі повторюють його. Ця неділя також називається Фоміним. Фома не був присутній, коли Христос вперше після воскресіння постав перед іншими апостолами. Тому він не повірив у диво. Через тиждень Ісус зустрівся з Фомою і показав йому свої рани. Тільки після цього апостол увірував у воскресіння.
 
У Червону гірку традиційно гралися весілля. З цього дня дозволялося вінчатися в церкві (в піст і перший тиждень після Великодня обряд не проводився). Проводилися і оглядини наречених. Дівчата одягали найкрасивіший одяг (зазвичай це були червоні хустки і сарафани) і йшли по вулицях, де жили можливі женихи. У хлопців теж був свій "дрес-код" - сорочки, Вишиті червоними нитками.
 
Читайте також: 
 
 
Молодь влаштовувала ігри та хороводи. Пропускати їх вважалося поганою прикметою. Якщо молода людина буде на Червону гірку сидіти вдома, то одружується на поганеньку або зовсім залишиться бобилем. Дівчина ж-залишиться старою дівою.
 
Крім пошуку женихів, дівчата закликали весну. Для цього вони виходили на площу перед Церквою. Жінки також часто опахували територію навколо свого села або села – щоб не було нещасть, щоб зло не могло проникнути всередину. При цьому вони самі тягнули соху.
 
На Червону гірку категорично заборонялося сваритися і лаятися. Такі сильні емоції можуть відвернути від сім'ї удачу. Не уникнути і фінансових проблем. Не можна було псувати настрій і конкретно чоловікам. Якщо посваришся з представником сильної статі, то це може зіпсувати долю всього роду.
 
Також за старих часів 9 травня називався днем Глафіри-горошниці. Селяни починали висаджувати горох і картоплю. Щоб горох вродив на славу, Його заговорювали і посипали порубаним торфом.
 
Цікаво, що на Глафіру весілля грати не рекомендувалося (незважаючи на те, що для Червоної гірки було все інакше). Вважалося, що такий шлюб буде недовгим.
 
Передбачати долю 9 травня теж було не можна. Люди не ходили в цей день до ворожок і не ворожили самі. Наші предки говорили, що так можна змінити свою долю не в кращу сторону. А ось сни допомагали зрозуміти, що чекає людину в майбутньому. Для цього він записував побачене уві сні на папір і слухав, що говорять оточуючі. У словах інших людей і знаходилася відгадка.
 

 

Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Дом-2
Дом-2. Главное
Mill Trade (Милл Трейд)
Mill Trade (Милл Трейд)
\\\
"Живой Журнал" - Livejournal
Агентство недвижимости «Евро-Резидент»
Агентство недвижимости «Евро-Резидент»
Телепередача \\\\\\\
Телепередача "Смак"
бункер
Бункер