Горячие Новости

Облако тегов

Який вигляд має проп-трейдинг зсередини? Робота біржовим трейдером NYSE/NASDAQ

Трейдинг у широкому розумінні стає все популярнішим, раніше через форекс, зараз переважно через криптовалюти (це складно назвати трейдингом, скоріше азартною грою). В Україні проптрейдингових контор з торгівлі з компаніями Nyse/Nasdaq лише кілька — можна перерахувати на пальцях однієї руки, а в них працює кілька десятків людей. Вони далекі від відкритих просторів, відомих у фільмах на цю тему. Про ідею проптрейдингу я писав тут.

Трейдери – цікаві люди, часто з цікавим минулим, для яких це не перша робота. Кшиштоф раніше працював у торгівлі, інший професійно грав… у карти, а Роберт, який лише навчається у сусідній кімнаті на симуляторі, багато років працював у брокерській конторі. Мій випадок аналогічний – після кількох років роботи на повну ставку у банку та ведення власного бізнесу я нарешті вирішив зайнятися тим, чим давно хотів займатися.
 

Що таке день із життя трейдера «зсередини»?

Професійний трейдер переважно займається торгівлею акціями, здійснює до кількох сотень угод на день по різних компаніях, збираючи кілька-десяток центів з руху ціни. Саме в цьому полягає проп-трейдинг – високий оборот за невеликої маржі. Всупереч тому, що ви читаєте в мережі, для ефективної торгівлі достатньо двох моніторів - більшого ми не можемо зрозуміти на ринку, що динамічно змінюється, третій швидше використовується для сканера компанії або інших допоміжних інструментів.
 

15:00 розпочинаємо!

Розпочинаємо робочий день близько 15:00. Це і добре, і ні, тому що ви живете у трохи зміщеному часовому поясі – коли ми закінчуємо роботу, деякі люди йдуть спати. Я виявив, що робота в денному режимі також має багато переваг — багато речей можна зробити до полудня швидше та ефективніше. За півгодини до сесії достатньо дізнатися, що важливо у цей день, а також переглянути новини та сканер на премаркеті у пошуках перших компаній для гри. Правильний підбір тикерів для гри відбувається після початку сесії о 15.30, коли починають формуватись списки компаній за заданими параметрами. Перші хвилини скоріше спостереження, ніж правильна торгівля - ринок волатильний, ціна швидко коливається, цінові рівні не читаються, немає хороших етапів для входу в ринок, широкий спред, високий торговельний ризик. По-перше, відстежуються компанії, зіграні у попередній день та з біржового списку. Початок сеансу не так важливий, сеанс триває 6,5 годин. Цього часу вистачає для торгівлі. За кілька десятків хвилин ринок заспокоюється, і тоді починається справжня торгівля, яка ґрунтується на читанні стрічки.
 

18:00 - час обіду

Приблизно опівдні за американським часом трейдери роблять перерву, яку зазвичай називають «обіднім часом». Обсяг та динаміка ринку значно знижуються, і починається фаза консолідації. Однак за рахунок меншого обсягу ціна стає більш передбачуваною, читання стрічки більш читабельним – за хорошого ринку можна «вловити» багато можливостей. У цій фазі сесії трохи легше трохи зламати консолідацію, а рівні підтримки та опору часто грають до центу. Для трейдерів в офісі це також час перевести дух і провітрити голову перед заключною фазою сесії і час просканувати сканером у пошуках компаній для торгівлі в кінці сесії. Не можна постійно сидіти за комп'ютером.
 

21:00 фінал дня

Це не правило, але остання година або навіть хвилини торгівлі становлять баланс всього дня. Приблизно з 21:00 CET починається фаза закриття, обсяг повертається на ринок, ширший діапазон рухів, збільшується кількість етапів та угод. Ціни вириваються із консолідації, створюючи нові тренди. Чим ближче до кінця, тим більше емоцій – деякі не годяться для цитування. При хорошому кінці можна значно покращити результат — «вийти» з програшу або додати до вже зароблених кілька нових доларів. Ви також можете втратити все – система працює в обидві сторони. Найдосвідченіші трейдери закривають свої позиції в останні секунди сесії. 22:00 означає для нас закінчення роботи – можна йти додому. І так із понеділка по п'ятницю, за винятком державних свят у США.
 
Робота в торговому залі специфічна та трохи незвичайна за нашими російськими мірками. Грає музика, і у фазі концентрації ти не говориш про дурниці, а заробляєш гроші. Чоловіча компанія явно переважає. Торгівля пов'язана з емоціями, а екстерналізовані емоції — це майже весь словник слів, які зазвичай викликають моральні та моральні сумніви на підносі. Торгова кімната – це не корпорація, команда невелика та згуртована, але кожен працює на свій результат окремо. У цій галузі вас ніхто не вимірює кількістю моніторів чи знанням ринку. Торгівля — це насамперед заробляння грошей — стратегія необов'язкова, допоки вона ефективна та безпечна.
Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

курс казахстанского тенге
Курс казахстанского тенге к доллару
Mazda CX-7
Спортивный кроссовер - Mazda CX-7

Петр Сагайдачный – гетман Запорожской Сечи, сделавший из казаков регулярную армию

Орден "За мужество" III степени
Осетины
Осетины. Народ
риэлтор
Риэлтор