Горячие Новости

Віталік Бутерін стурбований майбутнім Bitcoin

thumb_Buterin_Vitalik.jpg

Віталік Бутерін стурбований майбутнім Bitcoin. В інтерв’ю з економістом Ноа Смітом 2 вересня творець Ethereum сказав, що «стурбований біткойнами з двох причин».

Він пояснив, що, на його думку, біткойн може зіткнутися з проблемами в довгостроковій перспективі через свою комісійну модель. Наразі BTC роздає монети майнерам як оплату за безпеку мережі, але оскільки протокол має жорсткий ліміт постачання в 21 мільйон штук, зрештою мережа покладатиметься лише на комісію за транзакції.

Бутерін сказав Сміту, що це проблема, тому що біткойн «не може отримати рівень доходу від комісій, необхідний для забезпечення того, що може бути системою в кілька трильйонів доларів».

Розмір комісій, які біткойн генерує за інші протоколи, вже давно є гарячою темою для обговорень у спільноті криптовалют. Згідно з даними Crypto Fees, біткойн заробив у середньому близько 225 000 доларів США за останній тиждень, відстаючи від основних стовпів DeFi, таких як Aave та Uniswap. Найбільшим генератором зборів є створений Бутеріним протокол, який при цьому прийняв близько 2,7 млн ​​доларів.

Бутерін сказав, що його також хвилює біткойн, оскільки «Proof-of-Work забезпечує набагато меншу безпеку за долар, витрачений на комісію за транзакції, ніж Proof-of-Stake». Він стверджував, що було б проблематично мати мережу вартістю 5 трильйонів доларів, атака якої коштує лише 5 мільярдів доларів. Він також зазначив, що відмова біткойна від Proof-of-Work була б «політично недоцільною».

Коментарі Бутеріна, ймовірно, викликають обурення в деяких куточках спільноти криптовалют. Найбільш затяті послідовники біткойна давно стверджують, що Proof-of-Work є фундаментальною частиною дизайну мережі. Інші висловили подібні коментарі щодо моделі ціноутворення для оригінальної криптовалюти, хоча, оскільки очікується, що біткойн випускатиме монети приблизно до 2140 року, його прихильники зазвичай не помічають цю проблему.

Бутерін застерігає Proof-of-Stake від Merge

 

Дебати про те, чи повинні блокчейни досягати консенсусу через Proof-of-Work або Proof-of-Stake, тривають кілька років, не в останню чергу в останні місяці. Але тепер вони загострилися, оскільки Ethereum готується до «злиття». Очікується, що злиття буде здійснено приблизно 15 вересня, після чого Ethereum буде захищено особами, які схвалюють, які збирають свої токени ETH, а не майнерами.

Деякі з найбільш гучних критиків Ethereum стверджували, що Proof-of-Stake обмежує децентралізацію та дозволяє більшим акціонерам контролювати мережу. Однак Бутерін сказав Сміту, що вважає такі аргументи «просто неправильними». За його словами, критики створюють «хибне уявлення про те, що Proof-of-Work і Proof-of-Stake є механізмами управління, хоча насправді вони є механізмами консенсусу». Іншими словами, стейкери можуть схвалювати транзакції, але не впливати на майбутній дизайн мережі.

 

Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Певцо́в Дми́трий Анато́льевич
Певцо́в Дми́трий Анато́льевич
Система страхования Прибалтики
Система страхования Прибалтики
BMW 7
BMW 7
Конец Света
Конец Света
26 января
26 января
Украинская гривна (UAH)
Украинская гривна (UAH)