Горячие Новости

Облако тегов

Зміна клімату. Туризм, яким ми його знаємо, може зникнути

Туризм

Зниклі пляжі, сильна спека, урагани, танення лижних трас - все це впливає на індустрію туризму.

Хто хотів би побачити наслідки зміни клімату поблизу, має вирушити у подорож на знаменитий пляж Майорки – Ес Тренк. Там уже багато років стоять бункери, які колись збудував диктатор Франка. Спочатку вони були добре заховані серед дюн. Сьогодні вони видно здалеку посеред пляжу і показують, як підвищення рівня моря змінює територію. Вчені встановили, що з 1979 року пляж подекуди звузився до 40 метрів. Це не одиничний випадок на острові: якщо прогнозоване глобальне потепління продовжиться, внаслідок затоплення зникнуть десятки пляжів.
 

Рекордне літо, незважаючи на втрату пляжу

 

"Ми говоримо про масову втрату земель у Середземномор'ї", - сказав Томас Дворак, координатор дослідження Федерального агентства з охорони навколишнього середовища про вплив зміни клімату на туризм. Це тривожна перспектива для такого острова як Майорка, який живе в основному за рахунок пляжного туризму. Однак поки що втрата пляжів не позначилася на статистиці кількості відпочиваючих. Все вказує на те, що це літо стане для Майорки рекордним. У 2022 році острів, ймовірно, відвідає більше туристів, ніж будь-коли раніше.
 
– Досі мало доказів того, що поведінка людей у ​​поїздках справді змінюється під впливом зміни клімату, – каже Дворак. Хоча попередження про наслідки для святкової індустрії повторюються роками, є лише кілька досліджень, які б підтверджували конкретні наслідки, — визнає він. "Багато європейців - люди зі своїми звичками, - каже Дворак. "Ті, хто їздив до Італії на літні канікули протягом 20 років, продовжуватимуть це робити", - говорить він. Такі події, як аварія на льодовику Доломітові Альпи, що забрала життя одинадцяти осіб на початку липня, здаються у кращому разі короткостроковим стримуючим фактором.
 

Поки що це поодинокі події 

Принаймні так вважає Дагмар Лунд-Дурлахер, професор сталого туризму Віденського університету. - Якщо в якийсь момент в тих самих місцях будуть постійні повені або лавини, це теж позначиться на місцевому туризмі. Проте досі цього не сталося, оскільки це були поодинокі події. Відомо, що загроза існує, але поки що не пов'язана з якимось конкретним регіоном, вважає він. Карибський басейн є одним із винятків, про що свідчить сильний тропічний шторм, що обрушився на Багами у вересні 2019 року, що призвело до колапсу туризму в острівній державі.
 
Індустрія гірськолижного туризму особливо вразлива до зміни клімату - підвищення температури знижує шанси на отримання достатньої кількості снігу. "Саме тут взаємозв'язок між зміною клімату та туризмом найбільш очевидний", - говорить Томас Дворак. – Бо якщо в регіоні кілька років поспіль немає снігу, то й лижників немає, – додає він. Проблема дуже добре відома в Альпах. Однак на даний момент завдяки сучасним технологіям це все ще можна подолати. "Сніг гарантований у більшості випадків зі штучним снігом", - каже Арнольд Шулер, регіональний консультант з туризму Південного Тіролю. Тому у цій північній італійській провінції досі немає тенденції переходу від зимового туризму до літнього. Кількість ночівель розподіляється по місяцях майже так само, як і 1995 року, але так буде не завжди, визнає Шулер. Використання штучного снігу обмежене та можливе лише до певної температури. Вже є райони, де катання на лижах неможливе через танення льодовиків.
 

Проблеми традиційних туристичних регіонів 

Сніг, що тане, скорочення пляжів, урагани і повені, неможливість придбати тури в Таїланд — це лише деякі з явищ, які викликають зміну клімату і впливають на туризм. Нестача води та сильна спека також можуть зробити курортні регіони непривабливими для мандрівників, прогнозували експерти багато років. Ще в 2008 році Всесвітня туристична організація попередила про вразливість галузі до кліматичних умов, що змінюються. Лісові пожежі, нові інфекційні захворювання, втрата біорізноманіття, нашестя медуз через підвищення температури моря – все це може створити серйозні проблеми для традиційних туристичних регіонів. З іншого боку, північніші регіони можуть залучити більше туристів у майбутньому.
 
"Можливо вже є люди, які не їздять влітку на Середземне море через спеку", - говорить Дагмар Лунд-Дурлахер. - Але це поки що не масове явище, - додає він. Проте традиційним місцям відпочинку не слід залишати надто багато часу для адаптації до нових умов. - Рано чи пізно їм доведеться це зробити, інакше рано чи пізно туристи перестануть приїжджати. Правильна стратегія варіюється від місця до місця, - каже Томас Дворак. "Якщо в Африці, в національному парку, екосистема впаде після лісової пожежі, їм більше не доведеться турбуватися про адаптацію", - каже він.
 
Те саме вірно, наприклад, коли водопостачання в Греції не може бути забезпечене. Або якщо ми втратимо кілька метрів берегової лінії на острові Зюльт, для багатьох людей, які там живуть за рахунок туризму, це означатиме, що в середньостроковій перспективі їм доведеться думати про щось інше. В Італії ж, мабуть, досить більше орієнтуватися на відпочиваючих, які бажають подорожувати навесні та восени.
 
Тим часом, Майорка стикається із серйозними проблемами через підвищення рівня моря. Як протидіяти втраті пляжів залишається відкритим питанням. Проте вона вже дає дуже відчутні результати. Цього літа на вузькій смужці піску в Ес-Тренку є місце лише для трьох пляжних кіосків замість шести. Кількість парасольок та шезлонгів, які можна встановити там, з роками також скорочується.
Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Снежана Камбур (Лайтман)
Снежана Камбур (Лайтман)

Гриценко Анатолий Степанович
Лэйла Ильхам кызы Алиева
Лэйла Ильхам кызы Алиева
Грузия
Грузия
Бразилия
Бразилия

Олег Пономарь