Горячие Новости

Облако тегов

Шпаргалка для садівника: як зберегти здоров'я, працюючи на дачі

Колись від майбутнього врожаю залежало благополуччя всієї родини. Зараз навряд чи ми голодуватимемо, якщо не вродить картопля або огірки. Дача - це швидше спосіб відпочити, розслабитися на природі, забути на якийсь час душеві офіси, а для когось і спосіб заощадити на овочах, фруктах.

Користь дачного життя

Вчені довели, що заняття садівництвом приносять таку ж користь, як і біг, їзда велосипедом або виконання вправ. Люди, які постійно працюють на своїх ділянках, відрізняються відмінним фізичним та психічним здоров'ям, у них на 4,2% нижчий рівень стресу.
 
Доглядаючи рослини, багато хто забуває про свої проблеми, розслабляються і швидше відновлюються, особливо якщо проводять на дачі не менше 2-3 днів на тиждень.
 
Будь-яка робота на городі захищає від стресу. Вона зрозуміла і проста, підв'язуючи або поливаючи рослини, людина забуває про свої тривожні думки, а контакт із рослинами і землею розслаблює організм, надає заспокійливу дію.
 
У місті більшу частину дня ми проводимо у приміщенні, а на дачі – на вулиці, на сонці, організм отримує вітамін D. Він необхідний для міцного імунітету, знижує ризик появи багатьох захворювань, у тому числі раку, діабету, запобігає появі депресії.
 
 
При дефіциті цього вітаміну спостерігається занепад сил, знижується гострота зору, мучать постійні застуди та ГРВІ. Він допомагає швидше скинути зайву вагу. Працюючи на дачі, легко підтримувати себе у формі, т.к. ми витрачаємо більше енергії.
 
Дача особливо корисна для дітей. Якщо вони відпочивають за містом, то короткозорість розвивається у 8 разів рідше, ніж у тих, хто змушений проводити час у курному мегаполісі.
 
На дачі діти рідше сидять за комп'ютером і біля телевізора, до того ж очі втомлюються не так швидко, як у місті з однаковими сірими будинками. Повітряні ванни – це загартування організму, а гуляючи хвойним лісом, ми вдихаємо фітонциди, природні антибіотики, що захищають від вірусів і бактерій.
 

Як не втратити здоров'я, працюючи на городі

Рухатися, працювати корисно, але всім потрібно знати міру. Організм за зиму відвик від сильних навантажень, і перевтома може зашкодити хребту, суглобам та зв'язкам. За містом повітря багатше киснем, і це добре, але знову ж таки потрібно перебудовуватися під зрослі кисневі навантаження.
 
Багато дачників приїжджають на свою ділянку після тривалого трудового тижня, втомленими та вимотаними. Тому всім, а особливо людям похилого віку, потрібна адаптація.
 
Не варто відразу ж завалювати себе роботою, намагаючись привести свою ділянку до ладу. Трудові подвиги ніхто не оцінить, а заробити серцевий напад чи гіпертонічний криз легко, особливо якщо працювати на сонці.
 
Дача - це те місце, де людина повинна зміцнювати здоров'я та відпочивати. Потрібно стежити за своїм самопочуттям, забути про «світові рекорди», а інакше залишок літа доведеться провести на лікарняному ліжку.
 
На дачі легко заробити тепловий чи сонячний удар. Якщо на вулиці спекотно, не варто виходити на грядки з 12 до 4 години дня, провести цей час у альтанці або тіні дерев. На голові обов'язково має бути панамка або хустка.
 
Працювати можна не більше 20 хвилин, після чого потрібна перерва. Не можна довгий час перебувати у похилій позі. Якщо все ж таки стало погано, потрібно відразу ж перебратися в тінь, прилягти і прикласти до голови холодний компрес. Коли почався напад стенокардії (стиснуте дихання, поколювання в області лівої лопатки та шиї), необхідно прийняти таблетку нітрогліцерину.
 
Особливо уважними до себе мають бути ті, хто страждає від серцево-судинних захворювань та гіпертонії. Їм не можна працювати в спекотні дні. Кардіологи попереджають, що інфаркт найчастіше трапляється з 6 до 9 години ранку, а інсульт – з 4 до 6, гіпертонія дається взнаки між 6 і 10 годинами, у цей проміжок тиск буває найвищим за день, тому варто відмовитися від важкої роботи .
 
Вирушаючи на дачу, потрібно обов'язково брати із собою свої ліки, а також захопити пігулки від алергії, які можуть допомогти, наприклад, при укусі бджоли. Варто прихопити прилад для зміни кров'яного тиску. Гіпертонікам і сердечникам не можна працювати на грядках у зігнутому положенні, з опущеною вниз головою, це може спричинити різке підвищення тиску. Потрібно придбати низьку лавку, прополювати грядки і збирати врожай, сидячи на ній, а землю розпушувати садовими інструментами з довгими ручками.
 
 
Лікарі забороняють працювати на городі з раннього ранку до пізнього вечора, радять не піднімати тяжкості, а якщо потрібно щось перенести, використовувати тачку чи візок. Не варто перебувати в одній і тій самій позі більше 10-15 хвилин, краще регулярно змінювати положення тіла.
 
З вантажем у руках не можна робити різких ривків та нахилів, поворотів. Якщо раптом захворіла спина, тобто. трапився напад люмбаго, необхідний повний спокій. Як тільки біль трохи стихне (приблизно за півгодини), необхідно лягти на тверду поверхню, підклавши під коліна валик. До кінця 3 дні біль у попереку повинен пройти.
 
Не можна працювати:
  • Зігнувшись навпіл. Згодом з'являться болі в попереку, можна пошкодити міжхребцеві диски, а також заробити гіпертонічний криз.
  • Сидячи навпочіпки. Потім хворітиме поперек, колінні та тазостегнові суглоби, може підскочити тиск, загостритися артроз пальців ніг.
  • Скручуючи поперек, наприклад, якщо відкидати землю лопатою. Можна пошкодити міжхребцеві диски, заробити грижу.
 
Ривкові рухи, наприклад, при рубанні дров, розпилюванні, перенесенні важкої лійки. Можуть зміститися міжхребцеві диски, з'явиться защемлення нерва та спазм поперекового м'яза. Не можна піднімати тяжкості ривком, краще спочатку трохи присісти, а потім випрямити спину.
 
Найбезпечніший спосіб роботи на грядках - це сидячи на лавці або хоча б на щільному килимку. Можна займатися прополюванням або іншими роботами, стоячи на колінах (купивши спеціальні наколінники).
 
Дача має приносити радість, так і буде, якщо дбати про своє здоров'я. Можна і треба насолоджуватися природою, спілкуванням, із задоволенням грітися на сонечку, виконуючи тільки ту роботу, що під силу.
 
Хороший урожай нічого не вартий, якщо довелося розплачуватися за нього здоров'ям. Огірки та помідори можна купити на ринку, а відновити свій організм не вдасться, навіть якщо віддати великі гроші. Не всі хвороби, на жаль, лікуються, немає таких універсальних препаратів, які б повністю відновити зруйнований хворобою організм
Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Секретные возможности Google и YouTube
Секретные возможности Google и YouTube
Дом-2
Дом-2 2007
Гостиницы Петербурга
Гостинницы Санкт-Петербурга
6 января
6 января
14 августа
14 августа
Антипенко Григорий Александрович
Антипенко Григорий Александрович