Горячие Новости

Кофеїн може мати негативний вплив на мозок

 
Нове дослідження показує, що щоденне споживання великої кількості кофеїну може гальмувати або обмежувати здатність мозку навчатися та запам’ятовувати. Хоча ці дослідження були проведені на невеликій кількості учасників, вони все ж заслуговують на увагу.
 

Кофеїн може мати негативний вплив на мозок 

Результати дослідження були опубліковані в Frontiers in Psychiatry (DOI: 10.3389/fpsyt.2023.1137681).
 
 
Завдяки своїй здатності блокувати аденозин, сигнальну речовину в мозку, яка допомагає нам відчувати сонливість у потрібний час, кава та інші напої з кофеїном мають репутацію таких, що підвищують пильність. Але аденозин також впливає на процес довгострокового потенціювання (LTP), який регулює ефективність синаптичної передачі. Іншими словами, цей процес регулює те, як нервові клітини в мозку зміцнюють зв’язки одна з одною, що вважається ключовим для процесу навчання.
 
Вчені з Дослідницького центру нейромодуляції в лікарні Батлера в Род-Айленді, США, проаналізували сигнали мозку, пов'язані з навчанням і збереженням пам'яті у 20 людей. Серед них 16 осіб щодня випивали від однієї до п’яти чашок кави або напоїв з кофеїном. Четверо людей взагалі не торкалися кофеїну. Вся група була піддана повторюваній транскраніальній магнітній стимуляції (rTMS). Вчені використовували таку стимуляцію, щоб імітувати готовність мозку до навчання.
 
 
Після стимуляції команда шукала ознаки електричних імпульсів у нервовій системі, щоб виміряти LTP. У людей, які не вживали напоїв, що містять кофеїн, ефект LTP був набагато сильнішим.
 
На думку вчених, регулярна стимуляція великою кількістю кофеїну може негативно вплинути на мозок, але поки що це лише гіпотеза. «Ці попередні дані підкреслюють необхідність безпосередньо перевірити вплив кофеїну в добре спланованих дослідженнях. Отримані результати теоретично припускають, що хронічне вживання кофеїну може обмежити здатність до навчання або нейропластичність мозку», — пишуть дослідники в опублікованій статті.
 

Обмеження дослідження

Однак це дослідження має деякі обмеження. По-перше, у ньому взяли участь лише 20 осіб. Крім того, учасники повідомляли, скільки кофеїновмісних напоїв вони споживали щодня, тобто дослідники не змогли визначити, як різні дози кофеїновмісних напоїв насправді впливають на довгострокове синаптичне зміцнення.
 
Тим не менш, ця робота була пілотним дослідженням, спрямованим на формулювання гіпотез. Вчені мають намір проводити подальші дослідження в цьому напрямку. Але в майбутніх дослідженнях час споживання кофеїну та його доза повинні бути строго регламентовані.
 
«Краще розуміння того, як кофеїн змінює фундаментальні механізми навчання та пам’яті, заслуговує на подальшу увагу», — пишуть дослідники.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Павел Валерьевич Дуров
Дуров Павел Валерьевич
6 января
6 января
Северная Осетия
Республика Северная Осетия

Степан Бандера - организатор и символ украинского национально-освободительного движения
Израиль
Экономика Израиля
QIWI
Платежная система QIWI