Горячие Новости

Прибутковість здачі квартир в оренду – скільки заробляють на оренді?

Купівля квартири для потреб – лише одна з можливостей використання такої нерухомості. Майже так само часто купуємо нерухомість в інвестиційних цілях. Отримання доходу від здачі в оренду може бути гарною ідеєю, щоб отримати стабільний та надійний запас готівки. Це також чудовий спосіб захистити свій накопичений капітал від наслідків інфляції. Однак прибутковість інвестицій у нерухомість залежить від багатьох факторів, у тому числі вартість купівлі та амортизації квартири в оренді. Необхідно пам'ятати, що таке рішення має не лише прибуток, а й витрати (фінансові, тимчасові та емоційні). Чи варто довіряти калькулятору ROI? Що робити, щоб отримати максимальну прибутковість від оренди? Скільки становить амортизація при оренді квартири? На ці та інші питання ми відповідаємо у статті нижче.
 

Як розрахувати вартість нерухомості – калькулятор чи професійна оцінка?

Коли ми хочемо розрахувати вартість квартири, калькулятор здається інструментом, до якого ми маємо звернутися насамперед. В Інтернеті є безліч різних веб-сайтів, які допомагають нам провести оцінку нерухомості. На підставі цієї інформації, а також розрахунку очікуваного прибутку від інвестицій (нам необхідно дізнатися, наприклад, скільки коштує здати квартиру в Києві, в районі, де нерухомість ми розглядаємо для покупки знаходиться), можна розрахувати рентабельність здачі квартири в оренду.
 
Ми можемо розрахувати вартість нерухомості на калькуляторі або замовити професійну оцінку. Таку послугу особливо вибирають люди, які оформляють іпотеку на покупку квартири (незалежно від того, призначена вона для особистого користування або інвестицій). У цьому випадку оцінка повинна проводитись оцінювачем майна, який оглядає майно на підставі, у тому числі, наступних приміщень:
• розташування,
• стандарт обробки,
• обладнання.
 
Після отримання оцінки та здійснення угоди в більшості випадків вам все ж таки доведеться сплатити податок на купівлю нерухомості (у разі купівлі на первинному ринку вартість податку включена у вартість квартири, як це передбачено розробником). Однак, якщо ми доведемо, що нерухомість використовується для оподатковуваної діяльності (наприклад, вона здається в оренду третім особам), ми можемо подати заяву на відшкодування. Сума податку становить 8% або 23% вартості квартири або будинку. Пільгова ставка ПДВ застосовується до будівель, включених до програми соціального житла. До них відносяться житлові приміщення з корисною площею не більше 150 м2 та індивідуальні будинки з корисною площею не більше 300 м2. Щоб дізнатися, яку суму можна повернути на наш рахунок, варто скористатися калькулятором повернення ПДВ – такі інструменти є в Інтернеті.
 

Як розрахувати ROI?

Рентабельність інвестицій оцінюється з допомогою різних інструментів. Одними з найважливіших є ROI та ROE, а також IRR та CAGR. Останні два є більш точними та зазвичай використовуються професіоналами у сфері нерухомості.
 
IRR (Internal Rate of Return) – це так звана внутрішня норма прибутку. CAGR (складний річний темпи зростання) — сукупний річний темпи зростання. При розрахунку доходності оренди квартири з урахуванням цих показників враховуються різні змінні, зокрема. з погляду тимчасової вартості грошей. Індикатори IRR та CAGR також допомагають визначити максимальну суму інвестиційного кредиту, яку ми можемо взяти, щоб не зазнати збитків.
 
ROE (Return on Equity) - це просте співвідношення рентабельності власного капіталу (без урахування короткострокових та довгострокових зобов'язань). У разі ROI інтерпретація індексу виглядає так. Щоб розрахувати його значення, розділіть чистий прибуток на витрати і отримане значення помножте на 100%. Отримуємо чистий прибуток шляхом розрахунку різниці у доходах та понесених витратах (включаючи податки). Формула ROI виглядає так:
 
Що результат рівняння, то вище рентабельність оренди чи інших інвестицій (звідси абревіатура ROI може бути розширено до повернення інвестицій). Наприклад, для квартири, купленої за 2500000 гривень, ремонт і меблі якої обійшлися нам в 500000 гривень, а прибуток від неї становить 20000 гривень на місяць, річний ROI буде (20000 гривень x 12 місяців) / (2500000 гривень + 500000 гривень) = 8%.

При здачі квартири будь-кому ми можемо зробити розрахунки на загальних умовах або одночасно (є калькулятори фіксованого податку та ін.). Якщо ми вирішимо оселитися на загальних умовах, ми повинні взяти до уваги, що оренда квартири оподатковується, відповідно до якого існує два пороги доходу: 17% на дохід, що не перевищує 85528 ​​гривень на рік, і 32% на перевищення, якщо ми перевищуємо цю кількість. Також можна скористатися неоподатковуваною сумою, що становить 80000 ​​гривень на рік, за умови, що оренда нерухомості є нашим єдиним доходом у даний розрахунковий період.

При оренді квартири на загальних умовах дохід оподатковується. У разі розрахунку за фіксованою ставкою ми оподатковуємо дохід. Це означає, що ми не можемо використати неоподатковувану суму, але водночас на нас поширюються різні податкові ставки. У разі розрахунку за фіксованою ставкою плата, що сплачується в податкову інспекцію, становить 8,5%, якщо дохід від оренди не перевищує 1000000 ​​гривень на рік, та 12,5%, якщо ця сума перевищена. Ще одним важливим моментом, який відрізняє розрахунок за єдиною ставкою від загальних правил, є той факт, що при оголошенні розрахунку за єдиною ставкою ми не можемо вирахувати витрати, понесені у зв'язку з орендою. До таких витрат відносяться, наприклад, ремонт, проведений у квартирі, а також витрати на амортизацію інвестицій у нерухомість.

Амортизація квартири, що здається - це іншими словами витрати, пов'язані з використанням (і зносом) т.зв. основні засоби. Ставки в цьому випадку фіксовані і залежать від типу нерухомості, яку ми маємо. Будівлі та житлові будинки (в основному новобудови) амортизуються за ставкою 1,5% річних. Нежитлові будинки та приміщення, а також нерухоме майно з правами спільної власності на приміщення амортизуються за ставкою 2,5% річних. У разі квартир вторинного ринку, які використовувалися не менше ніж 60 місяців (5 років) до покупки, застосовується ставка до 10% річних. Варто пам'ятати, що при особистому користуванні, так і при оренді квартири амортизація визначається один раз і зміні не підлягає. З цієї причини, оголошуючи, наприклад, ставку 10% на 10 років, ми маємо враховувати той факт, що ми не зможемо ухвалити інше рішення у цьому питанні через якийсь час. Щоб розрахувати вартість амортизації для конкретного майна за передбачуваною нормою, ви можете використовувати калькулятор (одна зі спеціальних програм, доступних в Інтернеті). Амортизацію квартири, що здається, варто враховувати при розрахунку прибутковості вкладення, особливо якщо ми купуємо нерухомість спеціально для отримання прибутку.

Прибуток від оренди квартири та страхування майна

Управління нерухомістю приносить прибуток, але також потребує витрат. Останні виникають, наприклад, у результаті ремонту, купівлі меблів та обладнання або використання послуг посередника для пошуку відповідного орендаря. Ще одна вартість, яку варто (а іноді й доводиться) платити щороку, – це страхування будинку чи квартири. Отримуючи відповідний поліс, ми захищаємо нашу власність від наслідків випадкових подій, таких як пожежа, затоплення, стрибки напруги або руйнування. Деякі пакети також передбачають виплату компенсації у разі крадіжки зі зломом, пограбування чи затоплення. Страхування нерухомості може охоплювати такі елементи:

• конструкція будівельного об'єкта (стіни будинку чи квартири та прилеглі до них підсобні приміщення чи гараж);

• обладнання будівельних об'єктів (нерухомі елементи та рухоме майно);

• страхування цивільної відповідальності власника будівлі (поширюється на збитки, заподіяні третім особам, наприклад, збитки від води та каналізації);

• страхування цивільної відповідальності орендаря;

• страхування допомоги (допомога після шкоди, наприклад, покриття витрат на транспорт та тимчасове перебування).

Можна купити поліс, що покриває будь-які випадки, або поліс від усіх ризиків, який покриває всі можливі випадкові події. Ви також можете розповсюдити сферу охорони на інші об'єкти, що знаходяться у нашому володінні – наприклад, альтанку на ділянці чи дачу. Витрати на страховку, як правило, невеликі, але їх варто враховувати при розрахунку рентабельності оренди квартири та її покупки.

Вигодність оренда квартири у Києві в 2022 році

Прибутковість інвестицій у нерухомість чи інші активи не гарантується, і ніхто не може передбачити, які норми прибутку очікутимуться у майбутньому. Аналізуючи минулу та справжню ринкову ситуацію, можна, однак, зробити деякі припущення, на підставі яких ми можемо вирішити, чи вигідно нам розпочинати такий бізнес.

В останні роки на ринку нерухомості спостерігається тенденція до мінімального, але постійного зниження прибутковості від здачі в оренду квартир, що купуються спеціально для цієї мети. Це означає, зростання середніх цін на квартири було більше, ніж зростання середніх ставок оренди, тобто. прибутків від оренди. Однак це не заважало інвесторам робити все більше покупок нерухомості. Збільшення конкуренції, яке ми можемо спостерігати, особливо у великих містах, також позначається на прибутковості оренди квартир. Для того, щоб наша пропозиція була привабливою для потенційного орендаря, ми маємо запропонувати доступну ціну. Чим гірше розташування нашої власності, тим менше у нас місця для переговорів щодо цього. Тому ми часто знижуємо ціну оренди, щоб квартира не створювала для нас додаткових витрат.

Однак варто зазначити, що навіть невелика чиста доходність від оренди (наприклад, на рівні 4% річних) все ж таки вигідно відрізняється від процентних ставок за банківськими депозитами, які зазвичай не перевищують 1,5%. Тому купівля нерухомості в оренду, як і раніше, є привабливою формою вкладення надлишкового капіталу. Якщо ми хочемо профінансувати такий проект за допомогою іпотеки, варто ретельно прорахувати потенційну окупність інвестицій (за допомогою калькулятора або професіоналів у цій галузі). Майте на увазі, що нерухомість - це актив, ціна якого не коливається швидко, і його легко перевести в готівку, коли це необхідно для отримання готівки. При покупці квартири ви можете розраховувати на додатковий прибуток, адже ціни на нерухомість мають тенденцію не до зниження, а до зростання. Це означає, що квартира, куплена сьогодні за певну суму, лише за кілька років може коштувати на десятки тисяч карбованців більше. Крім того, здаючи куплену квартиру в оренду, ми отримуємо фіксований дохід, який зазвичай покриває витрати на іпотечні внески, якщо вони є. Зважаючи на це, баланс прибутків і збитків у розрізі прибутковості здачі квартир, схоже, все-таки складається на користь людей, які вирішили зайнятися таким бізнесом.

Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Народ: литовцы
Народ: литовцы

Курс евро: прогноз
Фарион Ирина Дмитриевна
Фарион Ирина Дмитриевна
Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta – немецкий фирменный стиль
Баходир Чориев
Баходир Чориев
4 мая
4 мая