Горячие Новости

Глобальний Південь має рацію щодо економічної двуличности Заходу

Евро
 
Багаті країни підтримують промислову політику всередині країни, одночасно дотримуючись застарілого Вашингтонського консенсусу за кордоном, пише Рана Форухар для Financial Times.
 
Економічна політика багатьох країн вступила у нову еру стимулів та субсидій. Але глобальні фінансові ринки цього ще не підрахували, пише оглядач Financial Times з глобального бізнесу Рана Форухар.
 
Розглянемо деякі з останніх заголовків. На засіданнях Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку у Вашингтоні так звані Бреттон-Вудські установи зазнали нападів після того, як лідери країн Глобального Півдня засудили лицемірство кредиторів багатих країн, які вимагають жорсткої економії від позичальників, у той час як самі накопичують величезні суми. .
 
 
У Брюсселі колишній президент Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі виступив із промовою, в якій виступив за спільну промислову політику ЄС. З іншого боку Атлантики адміністрація Байдена потроїла мита на Китай і прийняла петицію профспілки про полегшення торгівлі в суднобудуванні, щоб протистояти державній підтримці Китаю власної суднобудівної промисловості.
 
Але в той же час транскордонний бізнес продовжувався у звичайному режимі. Канцлер Німеччини Олаф Шольц взяв групу лідерів галузі з візитом до Пекіна для створення спільних підприємств у Китаї. А міністр торгівлі США Джина Раймондо допомогла Microsoft, де-факто «національному чемпіону» Америки, домовитися про інвестиції у розмірі 1,5 мільярда доларів у штучний інтелект в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ).
 
Найкращий спосіб підбити підсумок цим заголовкам — зрозуміти, що навіть незважаючи на те, що податково-бюджетна політика багатих країн змінюється у бік підтримки довгострокової реіндустріалізації та зміни клімату всередині країни, глобальні фінансові ринки, як і раніше, рішуче орієнтовані на максимізацію короткострокового прибутку приватного сектору. Боротьба продовжуватиметься доти, доки не встановиться нова рівновага.
 
У Європі фіскальна система перебуває у конфлікті з фінансовою системою. "Ми переслідували цілеспрямовану стратегію зі скорочення витрат на заробітну плату", - сказав Драгі, маючи на увазі європейську стратегію після 2008 року, яка полягає в затягуванні поясів замість інвестицій. "Кінцевим результатом, - зазначив він, - було ослаблення нашого внутрішнього попиту та підрив нашої соціальної моделі". Тепер ЄС відчайдушно намагається надолужити втрачене за допомогою нової спілки ринків капіталу.

Тим часом Білий дім реагує на той факт, що вільна торгівля просто не враховує негативних зовнішніх ефектів, таких як зміна клімату. Нещодавно Джон Подеста, старший радник президента Джо Байдена з питань чистої енергетики, заявив у своєму виступі: «Коли ми дійсно враховуємо викиди, втілені в торгованих товарах... викиди від виробничих процесів, які створюють сировину та промислові продукти, які ми купуємо та продаємо на світовому ринку… тоді частку торгованих товарів припадає близько 25 відсотків всіх світових викидів».

Відповідно до цих розрахунків, вільна торгівля як така є другим за величиною забруднювачем вуглецю після Китаю. Це пов'язано з тим, що нинішня глобальна торгова та фінансова система, як і раніше, стимулює те, що є найдешевшим для компаній і найвигіднішим для акціонерів, а не те, що краще для планети.

Як зазначив Подеста, раніше США були найбільшим у світі виробником алюмінію, а тепер половина сировини надходить із Китаю, але з викидами на 60 відсотків більше. Фактично, викиди, які Американський закон про скорочення інфляції (IRA) сподівається скоротити до 2030 року, дорівнюють тому, що США імпортували як вуглецеві промислові товари тільки в 2019 році.

Прагнучи вирішити цю проблему, Білий дім оголосив про створення нової цільової групи з клімату та торгівлі, яка спиратиметься на ідею торгового представника США Кетрін Тей про «постколоніальну» торгову систему, яка враховує вуглецевий слід та трудові стандарти. Така система могла б, наприклад, пропонувати передачу технологій країнам, що розвиваються, в обмін на ключову сировину.

Але глобальні фінансові інститути також повинні будуть змінитися, щоб відбулися реальні зміни до кращої системи. Нещодавно на засіданні Oxfam у Вашингтоні Адріана Абденур, спеціальний економічний радник президента Бразилії Луїса Інасіо Лули да Сілви, вказала на «двоїстість» «багатих країн і регіонів, які тепер відкрито підтримують і захищають промислову політику, продовжуючи при цьому наполягати на тому, що політика» інститути реалізують застарілий Вашингтонський консенсус (список ліберальних реформ для економік, що розвиваються - прим.)"

Читайте також: 

Білий дім знає, що глобальний Південь має рацію. Нещодавно заступник радника з національної безпеки США з міжнародної економіки Далеп Сінгх закликав до більш широкого використання американських суверенних кредитних схем для зниження відсоткових ставок для країн, що розвиваються.

Але він також запропонував кілька ідей, спрямованих на збільшення інвестицій у США, які, здавалося, взяті прямо з книги щодо промислової стратегії країн, що розвиваються. До них належать «фонд стратегічної стійкості» для забезпечення ланцюжків постачання екологічно чистої енергії та навіть фонд національного добробуту США для довгострокових інвестицій у стратегічні технології.

Все це говорить нам про те, що ми знаходимося на важливому поворотному етапі, і що жодна країна не має відповідей на всі питання. Однак багато зацікавлених сторін хочуть триматися за минуле, навіть незважаючи на те, що майбутнє змінюється. Наприклад, навмисна сліпота німецьких автовиробників, які підписали з Китаєм спільну декларацію про роботу над підключеними транспортними засобами, навіть незважаючи на те, що Європа, ймовірно, запровадить обмеження на китайські електромобілі на Старому континенті, вражає. Так само викликає занепокоєння те, що прагнення Америки протистояти ІІ Китаю призведе до того, що жменька американських технологічних гігантів отримає ще більшу ринкову владу.

Читайте також: Уроки опору Австралії Китаю

Перехід до нової економічної парадигми вже розпочався. Чим це закінчиться, можна тільки здогадуватися, робить висновок Форухар.

Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

швейцарский франк
Швейцарский франк к евро
QIWI
Платежная система QIWI
казань
Казань
RVD Markets Ltd
RVD Markets Ltd
курс юаня
Курс юаня: графики
Одноклассники видео
Одноклассники видео