Горячие Новости

Як інвестувати у стартап та багато заробляти

Марк Цукерберг став одним із найбагатших людей у ​​світі після того, як під час навчання створив Facebook. Поряд із ним величезні статки нажили ті, хто повірив у його проект на початковому етапі і став його першими інвесторами.
 
Такі історії змушують людей, які мріють розбагатіти, шукати привабливі та перспективні стартапи, здатні багато заробити. Проблема в тому, що претендентів багато, стартапів теж багато, але історії успіху, які можна порівняти з Facebook, можна перерахувати на пальцях.
 

Інвестиції в стартап — чи це безпечно?

Пам'ятайте - інвестування завжди пов'язане з ризиком втратити частину чи всі вкладені кошти. Основним правилом будь-якого інвестора має бути "не класти всі яйця в один кошик", тобто. ніколи не вкладайте свої заощадження в один інвестиційний проект і ніколи не вкладайте більше, ніж можете втратити.
 
У випадку зі стартапами ризик високий, тому кожне потенційне вкладення слід спокійно та ретельно аналізувати. Більшість стартапів ніколи не досягають зрілості і не приносять прибутку інвесторам, тому інвестиції в стартапи слід розглядати як найризикованішу частину портфеля — активи, які можуть принести великий прибуток, але, швидше за все, принесуть втрату.
 

Чи можна інвестувати через краудфандінг?

Так. Краудфандінг працює за різними моделями. Іноді фінансування проектів через нього є чистою благодійністю — вкладник не отримує натомість нічого, окрім задоволення. Іноді замість платежів ви отримуєте винагороду - готовий продукт або повернення грошей. Однак у разі стартапів також можна отримати в обмін на фінансування частку акцій у компанії або проекті, пропорційну до сплаченої суми. Це те, що відомо як краудфандинг акцій.
 
Таким чином, в Україні з липня 2018 року кожен стартап може отримати максимум еквівалент 1 млн. євро на рік, тобто трохи більше 7 млн. гривень (раніше було в 10 разів менше). Таким чином, інвестори можуть фінансувати стартапи за допомогою спеціалізованих краудфандингових майданчиків, де процес інвестування значною мірою спрощений і автоматизований і не вимагає індивідуальних переговорів між стартапом та інвестором. За оцінками, ринок краудфандингу у світі досягне 10 мільярдів доларів у 2021 році.
 

Де в Україні можна інвестувати у стартап? 

Найвідомішими краудфандинговими платформами, орієнтованими на інвестиційні проекти та краудфандинг акцій, є: Empowering Future Entrepreneurial Ukraine, програми USAID та ін. На кожній з цих платформ ви можете знайти дрібніші або більші стартап-проекти.
 
Стартапи – технології, біотехнології, ігрова індустрія та інші – також котируються на Варшавській фондовій біржі та ринку NewConnect. Їхні акції можна купити після відкриття рахунку в одній із брокерських контор. Інвестувати у стартапи можна й побічно — на таких інвестиціях спеціалізуються венчурні фонди, де можна придбати інвестиційні сертифікати.
 

Інвестування у стартапи – на що звернути увагу? 

Насамперед авторитетом його творців та бізнес-моделі. Якщо хтось є серійним творцем стартапів без іншого досвіду в бізнесі і обіцяє створити другий Facebook, такий проект може бути негайно видалений. При оцінці стартапу слід враховувати його докладний бізнес-план, сценарій окупності інвестицій компанії та масштаб інвестицій, які будуть потрібні для розправлення крил.
 
За допомогою краудфандингових платформ ви можете стати акціонером невеликих місцевих підприємств, які не зароблятимуть багато грошей, але менш ризиковані і не вимагають величезних витрат на технології та маркетинг, щоб почати отримувати прибуток. Ви також можете інвестувати в проекти з великими устремліннями, але ви повинні усвідомлювати ризики і те, що такі стартапи не зможуть досягти успіху без підтримки інвесторів набагато більших, ніж ті, хто фінансує їх через краудфандингові платформи.
 

У мене є акції чи акції стартапу. Як на них заробити? 

Акції (у товаристві з обмеженою відповідальністю) або акції акціонерного товариства можуть бути продані у будь-який час, якщо на них знайдеться покупець. Така угода може бути здійснена на підставі звичайного договору. Якщо стартап розвивається добре, то компанія може сама оголосити про викуп власних акцій, або це може зробити зовнішній інвестор, який буде зацікавлений у тому, щоб зайняти значне місце у структурі акціонерів компанії та заволодіти пакетами міноритарних акціонерів. .
 
Найпростіше продати акції компаній, котируються на біржі. Коли стартап виходить на регульований ринок Варшавської фондової біржі або ринок NewConnect (призначений для невеликих, молодих компаній), після проходження відповідної процедури акції можуть щодня торгуватися через брокерські контори.
 
Ви також можете заробляти гроші на акціях стартапів, не продаючи їх. Компанії, які отримують прибуток, можуть ділитися нею з акціонерами, виплачуючи частину або все як дивіденди. Однак слід пам'ятати, що в перші роки роботи стартапи швидше втрачають, ніж фіксують прибуток, і часто так і не одержують прибутку, тому виплати дивідендів серед них справжня рідкість.

 

Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

курс казахстанского тенге
Казахстанский тенге к российскому рублю

Иван Поддубный - великий украинец и признанный борец в мире
Рождество
Рождество
Лукашенко Николай Александрович
Лукашенко Николай Александрович
Михайлов Станислав Владимирович (Стас Михайлов)
Михайлов Станислав Владимирович (Стас Михайлов)
Grand Theft Auto
Grand Theft Auto (GTA)