Горячие Новости

Газпром хоче повернути клієнтів з Європи. Болісне рішення. Ціни вниз

 
газпром
Російський газовий гігант «Газпром» знову хоче залучити європейських клієнтів. Вона пропонує їм 10-відсоткові знижки на постачання газу, повідомляє The Moscow Times. Ця стратегія спрямована на відновлення позицій компанії на європейському ринку після значних втрат, понесених внаслідок конфлікту в Україні.
 
«Газпром» втратив клієнтів з Європи, коли Путін розв’язав війну в Україні. Споживачі газу перестали отримувати від російського гіганта. Після введення санкцій експорт "Газпрому" скоротився на 80%. порівняно з 2021 роком. Зараз компанія шукає способи відновити свої позиції на ринку.
 
Згідно зі звітом Центру аналізу європейської політики (CEPA), «Газпром» активно прагне повернути втрачені частки на європейському ринку. Російський чемпіон пропонує значні знижки, особливо клієнтам із Центральної та Східної Європи. А зниження ціни означає удар по прибутках гіганта, ключової для Кремля компанії, яка нещодавно домінувала на європейському енергетичному ринку.
 
Ціни на газ, що постачається до Болгарії в останні місяці, були на 6 євро за МВт-год нижчими, ніж на інших європейських ринках, що значно перевищує типову різницю в ціні близько 3 євро.
 
Ця цінова стратегія призначена не тільки для залучення прямих покупців, а й для стимулювання міжнародної торгівлі. Трейдери активно користуються можливістю, перепродуючи дешевший газ у такі країни, як Словаччина та Польща, де ціни вищі.
 

«Газпром» досі використовує українську інфраструктуру

«Газпром» стикається з проблемою, пов’язаною з обмеженими експортними можливостями. Зараз компанія використовує два основних маршрути передачі – через Україну та Туреччину. Потужність українського трубопроводу, яка сягає понад 100 млрд кубометрів на рік, створює потенціал для значного збільшення поставок. Сьогодні через Україну транспортується близько 15 млрд куб.
 
 
Ключовим елементом стратегії «Газпрому» є заохочення клієнтів підтримувати продовження поставок через Україну. Чинний транзитний договір закінчується в кінці 2024 року, і українська влада вже дала сигнал, що не хоче його продовжувати.
 
Водночас Київ не виключає прямих переговорів між європейськими компаніями та "Газпромом" щодо використання української інфраструктури.
 

Європа хоче бути незалежною від російського газу

Рішення щодо транзиту через Україну матимуть далекосяжні наслідки не лише для енергетичної безпеки країни, а й для майбутньої енергетичної політики всієї Європи. Євросоюз поставив перед собою мету до 2027 року стати повністю незалежним від російського газу. Однак деякі країни все ще сильно покладаються на постачання з Росії.
 
В результаті атаки на Україну "Газпром" ледь не втратив європейський ринок. Поставки впали до 28 млрд кубометрів, що на рівні 1970-х років. У результаті компанія вперше за 25 років зафіксувала чистий збиток, який склав рекордні 629 мільярдів рублів.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Андрей Владимирович Панин
Андрей Владимирович Панин
PlayStation 4
PlayStation 4
курс казахстанского тенге
Казахстанский тенге к российскому рублю
2 января
2 января
10 апреля
10 апреля
Охлобыстин Иван Иванович
Охлобыстин Иван Иванович