Горячие Новости

Стійкість китайців: Пекін порадував початком року

 Си
 
Друга за величиною економіка світу зросла сильніше, ніж очікувалося, у першому кварталі 2024 року. Однак опубліковані детальні дані виявляються досить неоднозначними і дають інвесторам неоднозначну картину щодо здоров’я китайського дракона.
 
Внутрішній валовий продукт Китаю в першому кварталі зріс на 5,3 відсотка. р/р - повідомило Національне бюро статистики в Пекіні. Аналітики очікували зростання ВВП на 4,8% після зростання на 5,2% у 4 кварталі. У квартальному обчисленні ВВП зріс на 1,6%. порівняно з 1,4 відс очікуваний і 1 відс раніше. Показники більш ніж відповідають темпам, очікуваним владою в Пекіні, яка встановлює економічні цілі на цей рік.
 
 
За прогнозами уряду, у 2024 році ВВП країни зросте на 5%, інфляція зросте до 3%, а рівень безробіття в містах становитиме 5,5%. після того, як влада створила 12 мільйонів нових робочих місць. Дефіцит бюджету очікується на рівні 3%. ВВП. Цілі на 2024 рік такі ж, як і на 2023 рік, і водночас найнижчі за останні десятиліття (принаймні з точки зору ВВП). Це пророцтво, яке само сповнюється, як писав Міхал Місюра у статті «Ми вже знаємо, скільки зросте ВВП у 2024 році».
 
 
«Китайська економіка добре розпочала перший квартал, заклавши гарну основу для досягнення цільових показників за весь рік», — сказав Шен Лайюнь, речник Національного бюро статистики Китаю, на прес-конференції в Пекіні, що супроводжувала публікацію даних. Він додав, що "зовнішнє середовище стає все більш складним, важким і невизначеним, а основи для економічної стабільності та відновлення ще не міцні".
 

Споживачі та виробники нижче очікувань

Тим часом роздрібні продажі в Китаї зросли на 3,1%. р/р у березні, хоча аналітики прогнозували 4,8 відсотка. після попереднього підвищення на 5,5%. У свою чергу, промислове виробництво Китаю в березні в річному обчисленні зросло на 4,5%, а за прогнозами мало скласти 6,0%. rdr. після зростання на 7% у лютому.
 
Хоча зростання ВВП за 1 квартал було вищим за прогнози аналітиків, дані про промислове виробництво та роздрібні продажі відрізнялися від оцінок і показали уповільнення. Довіра споживачів і бізнесу залишається слабкою, а сектор нерухомості переживає тривалий спад.
 
«Макродані з Китаю здаються вагомими в заголовках, але з огляду на деталі вони слабкі», — каже Чару Чанана, керівник валютної стратегії Saxo Markets. «Це означає, що китайська економіка потребує більшої підтримки з боку влади», — додає він.
 
За даними Goldman Sachs, зростання роздрібних продажів у березні було нижчим, частково через ефект високої бази рік тому, коли Китай скасував обмеження, пов’язані з пандемією. Зниження динаміки промислового виробництва в березні пояснюється, зокрема, менше робочих днів порівняно з минулим роком.
 

Проблемний ринок нерухомості

У понеділок Народний банк Китаю зберіг ключову середньострокову процентну ставку за іпотекою на рівні 2,5 відсотка. Минулого тижня рейтингове агентство Fitch знизило свій прогноз для Китаю з «нейтрального» до «негативного», посилаючись на зростаючу економічну невизначеність, пов’язану зі збільшенням боргу Піднебесної та моделлю економічного зростання, яка досі базувалася на ринку нерухомості.
 
У Китаї десятки неплатоспроможних забудовників відчувають труднощі з добудовою обіцяних покупцям квартир. Інвестиції в нерухомість впали на 9,5 відсотка в першому кварталі порівняно з роком раніше. Площа проданих комерційних новобудов зменшилася на 19,4%. Ціни на нерухомість у березні впали на 2,2%. rdr. після падіння на 1,4 відсотка в лютому.
 
На початку квітня друга за величиною економіка світу повідомила про слабші, ніж очікувалося, дані щодо експорту та інфляції. Інвестори стурбовані станом другої за величиною економіки світу, звідси різке скорочення прямих іноземних інвестицій у Китай. Китайські фондові ринки також страждають, а індекси вже кілька десятків місяців знаходяться на зниженому ринку, чому не допомагають стимулятори, запропоновані Пекіном.
 
 
Потужне зростання в першому кварталі зробить уряд комфортним з його поточною політичною позицією, заявив Чжівей Чжан, президент і головний економіст Pinpoint Asset Management, у вівторок, як цитує CNBC. «Зі зменшенням ймовірності того, що ФРС знизить процентні ставки, я думаю, що ймовірність зниження ставок (Народним банком Китаю) також зменшується», – додав він.
 
Китайські індекси впали у вівторок, головним чином відображаючи погіршення настроїв на світових фондових ринках. Shanghai Composite впав на 1,65%, Shenzhen Component — на 2,29%, а HangSeng — на 2,09%.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Дом-2
Телепроект Дом-2: События 2010

Геннадий Олегович Корбан
Mercedes-Benz M-Class
Mercedes-Benz M-Class - немецкое качество и надежность
Компания  «Дом  в  Европе»
Компания «Дом в Европе»
4 февраля
4 февраля
Московский Кремль
Московский Кремль