Горячие Новости

Нафта виросла через атаки на танкери в Червоному морі

Вчора геополітичний ризик захопив нафтовий ринок. Незважаючи на спокійне і знижувальне початок сесії в понеділок, пізніше ринок став більш волатильним, і ціни на сировину зрештою стали позитивними. Занепокоєння інвесторів переважно стосується ситуації на Близькому Сході.
 

Зростання цін на нафту після терактів у Червоному морі

У понеділок єменські ополченці-хусіти продовжили напади на комерційні судна, які прямують транзитом через Чорне море, а найбільші морські транспортні компанії, зокрема MSC і Maersk, оголосили про перенаправлення трафіку на маршрут навколо африканського континенту. Це означає тривалі затримки постачання товарів, у тому числі сирої нафти. Однією з компаній, що припинили транспортування нафти через Суецький канал, є компанія BP, а оператор танкерів Frontline заявив, що його суди уникатимуть цього району.
 
 
Поки що складно оцінити, якою мірою поточна ситуація вплине на торгівлю нафтою. Хоча теракти, безсумнівно, призведуть до затримок деяких поставок, спокій, що спостерігається нині, серед інвесторів на нафтовому ринку дозволяє припустити, що мало хто вірить, що ці атаки триватимуть довго і назавжди порушать рух суден через Суецький канал. Сценарій за умовчанням передбачає, що буде якась реакція з боку західних країн (США вже почали оцінювати ситуацію) і що ополченці-хусіти недостатньо сильні, щоби продовжувати атаки протягом тривалого часу.
 
Суецький канал – надзвичайно важлива артерія міжнародної торгівлі, що сполучає Червоне море із Середземним морем. На його частку припадає близько 15% загального судноплавства у світі, тому цілком імовірно, що виникне потреба швидко деескалувати конфлікт та дозволити судам проходити через канал.
 
 
Цены на сырую нефть марки WTI – ежедневные данные
 
Ціни на нафту марки Brent – щоденні дані
 
Цены на нефть марки Brent – ​​ежедневные данные
Ціни на нафту марки Brent – щоденні дані
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

11 августа
11 августа
Садовый Андрей Иванович
Садовый Андрей Иванович
Москаль Геннадий Геннадиевич
Москаль Геннадий Геннадиевич
16 мая
16 мая
Дугин Александр Гельевич
Дугин Александр Гельевич
Карта Абхазии
Республика Абхазия