Горячие Новости

ОПЕК+ збереже обмеження на видобуток нафти

ОПЕК+ вирішила зберегти обмеження на видобуток і постачання нафти на ринку щонайменше до кінця червня, стало зрозуміло після завершення онлайн-зустрічі міністрів організації. На ньому був зроблений огляд ринку, йдеться в повідомленні на сайті організації.

Це означає, що поставки залишаться на 2 мільйони барелів на добу меншими, ніж наприкінці 2023 року, повідомляє Bloomberg. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), мета експортерів нафти - підтримувати невеликий дефіцит на ринку, який підтримуватиме високу ціну на нафту.
 
Тим часом на ринках олії два сорти-лідери подорожчали і досягли максимуму з початку року. Європейська Brent вже наближається до 90 доларів за барель, і, за прогнозом JP Morgan, дефіцит може підняти ціну до 100 доларів за барель.
 
Висока ціна нафти може негативно вплинути на світову економіку, а згодом і на споживання сировини. Зростання вартості енергоресурсів може відновити інфляцію, з якою великі економіки борються місяцями, і ускладнити рішення центральних банків щодо процентних ставок. Однак лідери країн ОПЕК+ потребують збільшення доходів.
 
 
 
 
До недавнього часу скорочення видобутку в ОПЕК+ компенсувалося поставками з країн, що не входять в ОПЕК – головним чином із США та Бразилії – і тому мало більш обмежений вплив на ціну. Однак зростаюча напруга на Близькому Сході після ударів Ізраїлю по консульській службі Ірану в Сирії також впливає на торгівлю.
 
Позиція Росії не дуже зрозуміла, коментує також Bloomberg. Москва обмежує поставки дизеля, можливо, через удари безпілотників по НПЗ, але при цьому збільшує експорт нафти.
 
У заяві ОПЕК+ йдеться, що вони стежать за ситуацією на ринку та готові вжити подальших заходів у будь-який час. Наступне чергове засідання міністрів заплановано на 1 червня.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Xbox
Xbox
1 марта
1 марта
Роза Отунбаева
Президент Кыргызстана - Роза Отунбаева
13 мая
13 мая
Toshiba Corporation
Toshiba Corporation
Иванцив Елизавета Вальдемаровна (Ёлка)
Иванцив Елизавета Вальдемаровна (Ёлка)