Горячие Новости

Облако тегов

Ігри Play-to-Earn (P2E) простими словами

2021-11-20-14-15-46_pytajnik.jpg

У двох словах можна сказати, що це майбутнє ігрової індустрії, індустрії, яка в даний час коштує більше, ніж кіноіндустрія і музична індустрія разом узяті.
 

Насамперед…

 
Play-to-Earn в перекладі означає "Грай, щоб заробити". Той, хто чує цей термін, починає дивуватися, як можна заробляти гроші, граючи в комп'ютерні ігри?

Як це було досі

До цих пір кожен гравець купив гру (він фактично придбав ліцензію на використання гри, оскільки сама гра або код були нематеріальними для розробника гри), а потім витрачав величезну кількість часу на відтворення, вдосконалення, завоювання та перемога. Через якийсь час у гравця був добре пророблений персонаж, жменька спогадів і більше нічого. Правда, коли гра набридла, можна було продати диск або навіть ігровий аккаунт через Avito або OLX, але це робилося поза самої гри і не завжди вдавалося швидко знайти покупця. І на цьому рідко вдавалося реально заробити.
 

Що змінилося?

 
Все змінилося завдяки технологіям блокчейн і NFT. Ви, напевно, чули про технології блокчейн, тому що вона в основному використовується для криптовалюта (як так званих монет, так і токенов). Що стосується NFT, то (не вдаючись в технічні подробиці) це просто цифрові активи (зображення, відео, музика, гифки і т.д.), які можна привласнити гаманцю користувача. Оскільки в реальному світі можна володіти конкретною машиною, чому б не стати власником цифрової картини або нерухомості у віртуальному світі? Що робити, якщо такий цифровий актив повинен був служити щось? Наприклад, в онлайн-грі...
 
Так були створені ігри Play-to-Earn, в яких гравець є єдиним власником окремих ігрових елементів, таких як персонажі, інструменти, сировина або поверхні віртуального світу. В іграх цього типу засобом платежу зазвичай є криптовалюта (біткойн, ефіріум і т.д.) або жетони, призначені для даної гри. Такі токени можна конвертувати в криптовалюта, а потім конвертувати в FIAT, тобто фіатние валюти (такі як всім відомі Польський злотий, Євро або Долар США). Більш того, у багатьох P2E-іграх власники токенов також роблять реальний вплив на подальший розвиток гри, голосуючи за чорнові зміни.
 

Чому за іграми Play-to-Earn майбутнє?

 
На погляд редколегії "Біржового лідера" є кілька вагомих аргументів на користь того, що P2E-ігри замінять існуючі ігри, в яких гравець платить тільки за те, щоб грати. Це:
 • можливість заробітку на розвитку персонажів і належать в грі активів, а також можливість швидкого продажу належних їм активів;
 • можливість пасивного заробітку шляхом інвестування в токени даної гри без необхідності грати (аналогічно купівлі акцій даної компанії);
 • можливість гравця впливати на подальший розвиток гри (в залежності, звичайно ж, від кількості активів);
 • подальше впровадження криптовалют (під прийняттям ми розуміємо фактичне використання криптовалют окремими особами та установами);
 • успіхи таких проектів, як Axie Infinity, Decentraland, The Sandbox або Illuvium (проект, який тільки розробляється і вже оцінюється в кілька сотень мільйонів доларів);
 • подальший розвиток електронних ігор, які потихеньку витісняють навіть традиційний спорт (подобається це комусь чи ні).

Загрози

Звичайно, ігрова індустрія P2E - це не країна, де тече мед і молоко. Є багато ризиків, про які слід пам'ятати, інвестуючи свій час і гроші в Обрані проекти. Я вважаю найбільш небезпечними ризики, пов'язані з:
 • величезною кількістю нових проектів, деякі з яких є так званими шахраї, а простіше кажучи - шахраї. Наприклад, є проекти, що відсилають до популярних фільмів, серіалів або подій, які, однак, є не чим іншим, як вимаганням грошей. Прикладом може служити проект Squid Game, тобто той, який відноситься до популярного серіалу Netflix і являє собою одну велику аферу [3].
 • величезна капіталізацією проектів (під капіталізацією ми розуміємо вартість всіх токенов на біржах). Якщо гра оцінюється в 8 мільярдів доларів (більше, ніж багато транснаціональних корпорацій), чи це міхур, який одного дня вибухне? Чим закінчуються такі бульбашки, знає кожен, хто інвестував на польській фондовій біржі і знайомий зі справою CD Project.
 • той факт, що кожна гра коли-небудь набридне. Разом зі зниженням інтересу до даної гри знижується і її цінність, тобто вартість жетонів і ресурсів гравців.
 • пов'язуючи ринок P2E-ігор з ринком криптовалюта, який характеризується дуже високою волатильністю. Таким чином, гра P2E може процвітати, але коли на ринку криптовалюта буде якийсь жахливий ведмежий ринок, постраждають всі гравці.

Резюме

На цілком суб'єктивну думку аналітикою сайту profi-forex.org, у індустрії P2E-геймінгу попереду все найкраще. Безумовно, будуть злети і падіння, але є вагомі підстави вважати, що галузь продовжить динамічно рости і розвиватися.
 
Якщо вас цікавить тема ігор P2E, NFT і блокчейна, ви напевно знайдете багато цінної інформації в Інтернеті (в тому числі на українських сайтах). Якщо ви хочете побачити, як розвивається ігрова індустрія P2E, ви можете відвідати наш сайт.
Автор:
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Экономический кризис
Экономический кризис
Один в один. Телепроект
Один в один. Телепроект
Енакиево
Енакиево
23 марта
23 марта
Милиция
Милиция
Иван Ряска
Иван Ряска