Горячие Новости

Новий супутник NASA. Майже мільярд доларів на дослідницьку місію

Американське космічне агентство NASA починає важливу місію з вивчення океанів і атмосфери Землі. Це супутник спостереження PACE (Plankton, Aerosol, Cloud, ocean Ecosystem), який був виведений на орбіту за допомогою системи запуску Falcon 9. Загальна вартість проекту оцінюється приблизно в один мільярд доларів.
 
8 лютого ц.р Ми стали свідками чергового успішного орбітального польоту ракети Falcon 9. Цього разу завданням надійної системи запуску SpaceX було виведення на геліосинхронну орбіту нового супутника спостереження NASA під назвою PACE (Plankton, Aerosol, Cloud, ocean Ecosystem). Політ пройшов без проблем, хоча раніше його відкладали через несприятливі погодні умови на мисі Канаверал. 
 
Місія вартістю близько 1 мільярда доларів (964 мільйони доларів) спрямована на дослідження океанів і атмосфери Землі. Як описує Карен Ст. Жермен, директор Відділу наук про Землю NASA, «PACE значно покращить наше розуміння того, як працюють наші океани та як вони пов’язані з ширшою системою Землі та мінливим кліматом». Експерти підкреслюють, що аерозолі впливають на формування хмар і поведінку погодних систем.
 
Описаний супутник буде використовувати три наукових прилади. Основним з них є Ocean Color Instrument (OCI). Він надасть цінну інформацію про колір океану в діапазоні від ультрафіолетового до короткохвильового інфрачервоного. Наступні інструменти - Hyper Angular Research Polarimeter (HARP2) і Spectro-polarimeter for Planetary Exploration (SPEXone). Як ми читаємо на сайті місії, їх завданням буде отримання інформації про хмари та аерозолі, а також підтримка атмосферної корекції інструменту OCI. Синергія інструментів покликана допомогти досягти значних наукових проривів.
 
Ключова мета місії PACE – вивчення рослинних мікроорганізмів (фітопланктону) на поверхні океану. Одноклітинні організми цієї групи складають основу морського харчового ланцюга і відповідають за засвоєння вуглекислого газу і виробництво кисню в атмосфері. Вони також можуть бути токсичними, що також є метою дослідження.
 
«Наша Земля – водна планета. 70% поверхні Землі вкрито океанами, і все ж багато в чому ми знаємо про поверхню Місяця більше, ніж про наші власні океани», — підкреслила перед початком місії Карен Ст. Жермен.
 
Супутник був розроблений для проведення спостережень протягом трьох років, але NASA очікує, що місія триватиме довше. Перші дані, отримані в рамках місії ПАРЄ, будуть опубліковані менш ніж за два місяці та стануть у відкритому доступі для всіх зацікавлених.
 
Варто зазначити, що супутниковий проект PACE зіткнувся з багатьма проблемами на шляху, в основному пов’язаними з фінансуванням на ранній стадії розробки. Скорочення бюджету під час президентства Дональда Трампа призвело до того, що ми остаточно побачимо запуск місії лише в 2024 році. Усі бюджетні пропозиції NASA на 2018-2021 фінансові роки були спрямовані на скасування PACE, тоді як Конгрес зберігав фінансування місії щороку.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

Windows
Windows (Виндовс)
Лукойл
Лукойл
иудаизм
Иудаизм

Соболев Сергей Вячеславович
Облигация
Облигация
Магнитная буря
Магнитная буря