Горячие Новости

Облако тегов

Зірки зійшлися на підтримку британського фунта

Фунт
 
Валюта вже не така вразлива і, можливо, вступає в період пристойного підвищення курсу по відношенню до долара.
 
Можливо, британський фунт вступає в період пристойного підвищення курсу. Це може здатися суперечливим твердженням після років стагнації після референдуму про Brexit 2016 року, але є все більше ознак того, що фунт перебуває у висхідному тренді, пише для FT Пітер Кінселла, глобальний керівник відділу валютної стратегії Union Bancaire Privée.
 
Швидке зниження інфляції у Великій Британії з моменту піку в 2022 році призвело до того, що реальні відсоткові ставки з поправкою на інфляцію перейшли в плюс. Загалом це дуже вигідно для будь-якої валюти та є незвичайною особливістю для фунта стерлінгів, який майже завжди мав від’ємну реальну процентну ставку в останні роки.
 
 
Загалом це дуже сприятливо для будь-якої валюти та є незвичною особливістю для фунта стерлінгів, який останніми роками майже завжди мав від’ємну реальну відсоткову ставку, що призведе до повільного зниження базових ставок. Це означає, що фунт матиме тривалий період позитивних реальних процентних ставок.
 
Це має принести користь валюті, враховуючи загальне покращення зовнішніх економічних умов, що, як правило, стимулює валюти з високою кореляцією до глобального зростання, такі як фунт стерлінгів.
 
Оскільки прибутковість казначейських облігацій США, ймовірно, досягне свого піку та знизиться в найближчі місяці, чутливі до циклу дворічні спреди мають змінитися на користь фунта стерлінгів у другій половині року. Це стимулюватиме підвищення курсу фунта по відношенню до долара США.
 
Зменшення інфляції також принесло користь споживачам у Британії, які пережили найдовший період падіння рівня життя з часів наполеонівських війн два століття тому. Через напругу на ринку праці в країні зростання середньої заробітної плати, ймовірно, залишатиметься значно вищим за рівень інфляції протягом наступних двох років.
 
Велика Британія готова до значного зростання реальних (з поправкою на інфляцію) зарплат, що є позитивним для споживачів. Повчально, що з вересня 2022 року показники споживчих настроїв у країні стабільно зростають. Це збігається з даними про пік інфляції.
 
Враховуючи стан балансів багатьох домогосподарств Великобританії, ніж кілька років тому, будь-яке збільшення реальної заробітної плати, ймовірно, буде витрачено, таким чином забезпечуючи подальшу підтримку загального економічного зростання.
 
Очікується, що ринок житла, який перебував у депресії протягом останніх трьох років, скоротить відкладений попит у найближчі квартали. Це матиме широкий мультиплікаційний ефект в інших частинах місцевої економіки.
 
Постійний дефіцит поточного рахунку Великобританії, який у 2023 році становить близько 3 відсотків валового внутрішнього продукту, також демонструє ознаки покращення. Разом із відновленням торговельного балансу це означає, що тиск на фунт незначний, якщо він взагалі є. Це обмежить будь-який значний спад для фунта в найближчі місяці та квартали.
 
Міністр фінансів країни Джеремі Хант намагається позбутися фіскальної спадщини колишнього прем’єр-міністра Ліз Трасс, тому фінансова динаміка Острова більше не викликає занепокоєння у міжнародних інвесторів.
 
Простіше кажучи, колишня вразливість фунта більше не є такою очевидною на сучасному ринку.
 
Очікується, що майбутні парламентські вибори в країні, які мають відбутися наступного року, отримають величезну більшість у наступному парламенті лейбористів. Це може дати фунту ще більший поштовх. Інвестори схильні недооцінювати пробізнес-позицію лейбористів, про що свідчить велика присутність місцевих та іноземних бізнесменів на їхній партійній конференції минулого року.
 
Лейбористи традиційно займають більш конструктивну позицію щодо Європейського Союзу (ЄС), ніж консерватори, і це може певною мірою покращити тенденції прямих іноземних інвестицій, які відстали від великих економік після референдуму про Brexit.
 
Збільшення іноземних інвестицій у Великобританії було б бажаним, але воно могло б бути затьмарене значним припливом іноземного капіталу на внутрішній ринок акцій у короткостроковій перспективі. Міжнародне ралі акцій продовжує поширюватися, і FTSE 100, і FTSE 250 торгуються за відносно низькими оцінками.
 
Ця парадигма навряд чи збережеться, і завдяки споживанню ми можемо очікувати зростання корпоративних прибутків і збільшення інтересу з боку інвесторів, які прагнуть залучити одну з останніх кишень вартості у великих економіках.
 
Суть полягає в тому, що зірки вирівнюються для зростання курсу фунта протягом наступних місяців. Зовсім інше питання, чи можна це зберегти в довгостроковій перспективі, і потребуватиме суттєвого покращення зростання продуктивності у Великобританії. На даний момент це здається важко досягти.
Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Если у Вас иное мнение напишите его в комментариях.
Возник вопрос по теме статьи - Задать вопрос »
comments powered by HyperComments
« Предыдущая новость «  » Архив категории «   » Следующая новость »

Рекомендованный брокер №1

Журнал «Биржевой лидер»

Журнал, интересные статьи

Энциклопедия

14 марта
14 марта
Вилла
Вилла
24 июня
24 июня
ASUS TeK Computer Inc
ASUS TeK Computer Inc
10 апреля
10 апреля

Иван Поддубный - великий украинец и признанный борец в мире